اپل صندوق ۲۰۰ میلیون دلاری برای مقابله با تغییرات آب و هوایی ایجاد کرد

جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۵
مطالعه 2 دقیقه
اپل اخیرا صندوق سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیون دلاری جدیدی را ایجاد کرده است تا به حفظ محیط زیست کمک کند. این صندوق به سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی جنگل‌داری فعالیت می‌کند.
تبلیغات

اپل به‌تازگی صندوقی ۲۰۰ میلیون دلاری ایجاد کرده است تا در پروژه‌های حوزه‌ی جنگل‌داری سرمایه‌گذاری و به حذف شدن کربن از اتمسفر کمک کند. این صندوق که با نام Apple Restore Fund شناخته می‌شود در جنگل‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کند که در حال افزایش حذف کربن هستند و الوار تولید می‌کنند. هدف این صندوق سرمایه‌گذاری حذف سالانه یک میلیون متریک‌تن کربن دی‌اکسید از اتمسفر است.

آن‌طور که ورج گزارش می‌دهد،‌ اپل سال گذشته‌ی میلادی گفت می‌خواهد مشارکتش در تغییرات آب و هوایی را از بین ببرد و تا سال ۲۰۳۰ به شرکتی کربن خنثی تبدیل شود. اپل می‌گوید تا سال ۲۰۳۰ بالغ‌بر ۷۵ درصد انتشاز گاز گلخانه‌‌ای ناشی از فعالیت زنجیره‌ی تأمین و محصولاتش را مستقیما از بین می‌برد و Restore Fund به ازبین‌بردن ۲۵ درصد باقی‌مانده کمک می‌کند.

شرکای تجاری اپل در Restore Fund شامل شرکت غیرانتفاعی Conservation International و گروه تجاری گلدمن ساکس هستند. گلدمن ساکس وظیفه‌ی مدیریت صندوق سرمایه‌گذاری مورد اشاره را برعهده دارد. 

لیزا جکسون، قائم‌مقام واحد محیط زیست، سیاست‌ها و اقدامات اجتماعی در اپل،‌ می‌گوید: «ما از طریق بنیان‌گذاری صندوقی که بازگشت سرمایه را ممکن می‌کند و آثار واقعی و قابل‌اندازه‌گیری روی کربن می‌گذارد، قصد داریم تحولات گسترده‌تری در آینده ایجاد و افراد و نهادها را به سرمایه‌گذاری برای حذف کربن در سراسر دنیا را ترغیب کنیم». جکسون در ادامه می‌گوید اپل امیدوار است دیگر شرکت‌ها اهداف مشابهی در پیش بگیرند و با استفاده از منابعی که در اختیار دارند از اکوسیستم‌های حیاتی محفاظت کنند.

اپل گفته است با هدف مشخص کردن پروژه‌هایی که قصد سرمایه‌گذاری در آن‌ها را دارد، با سازمان‌هایی نظیر Forest Stewardship Council و Verra همکاری می‌کند. اپل هنوز نگفته که بازگشت سرمایه‌ی ناشی از این صندوق در چه مقدار اتفاق می‌افتد، اما اعلام کرده Restore Fund برای کسب و کارها جذاب به‌نظر می‌رسد و همین موضوع پتانسیل چنین راهکاری را بالا می‌برد. 

پیش‌تر برخی نهادها از جنگل به‌عنوان راهکاری برای جبران کردن گازهای گلخانه‌ای منتشرشده به اتسمفر استفاده کرده‌اند و برخی جنجال‌ها در این زمینه ایجاد شده. مجمع جهانی اقتصاد سال گذشته‌ی میلادی پروژه‌ی جدیدی را آغاز کرد تا یک تریلیون درخت به‌منظور ازبین‌بردن انتشار گازهای‌ گلخانه‌ای بکارد. بااین‌حال محققان بعدا متوجه شدند چنین اقدامی نمی‌تواند مطابق پیش‌بینی، اثر خیلی بزرگی روی انتشار گاز گلخانه‌ای بگذارد. 

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات