بلک‌بری در فصل اول ۲۰۲۴ فراتر از انتظار تحلیلگران بازار مالی ظاهر شد

پنج‌شنبه ۷ تیر ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
لوگو بلک بری جلو ساختمان این شرکت
در شرایط نه‌چندان مطلوبی که در حوزه‌ی فناوری وجود دارد، درآمد شرکت بلک‌بری حتی از انتظارات تحلیلگران نیز فراتر رفت.
تبلیغات

بلک‌بری کانادا روز چهارشنبه با انتشار گزارش مالی خود، موفق شد باوجود افت کلی در سرمایه‌گذاری‌های حوزه‌ی فناوری، با تکیه بر تقاضای بالا برای خدمات امنیت سایبری، در سه‌ماهه‌ی اول بهتر از انتظارات ظاهر شود.

ارزش سهام بلک‌بری که خدمات امنیت سایبری و حفاظت از داده را به سازمان‌ها و دولت‌ها ارائه می‌دهد، پس از انتشار گزارش مالی این شرکت ۷٫۲ درصد افزایش یافت.

در ماه‌های اخیر، شرکت‌هایی مانند CDK ارائه‌دهنده‌ی فناوری به صنعت خودرو، Change Healthcare زیرمجموعه‌ی بیمه‌ی سلامت یونایتدهلث و Ticketmaster زیرمجموعه‌ی شرکت سرگرمی Live Nation Entertainment همگی با رخنه گسترده اطلاعاتی مواجه شدند.

با وجود شرایط نه‌چندان مطلوب در حوزه‌ی فناوری، حملات سایبری بزرگ، شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی را مجبور کرده است بودجه‌ی خود را برای امنیت سایبری افزایش دهند تا از اطلاعات خود در برابر هکرها و بدافزارها محافظت کنند. این اتفاق منجر به افزایش تقاضا برای شرکت‌های امنیت سایبری مانند بلک‌بری شده است.

به گزارش رویترز، درآمد سه‌ماهه‌ی بلک‌بری ۱۴۴ میلیون دلار بوده است که از میانگین برآورد ۱۳۴٫۱ میلیون دلاری تحلیلگران فراتر رفته است. این شرکت همچنین برای سه‌ماهه‌ی منتهی به ۳۱ می (۱۱ خرداد ۱۴۰۳)، ضرر خالص تعدیل‌شده‌ی ۳ سنت به ازای هر سهم را گزارش کرده است، درحالی‌که میانگین برآورد تحلیلگران ۴ سنت ضرر برای هر سهم بود.

بلک‌بری برای سه‌ماهه‌ی دوم، درآمدی بین ۱۳۶ تا ۱۴۴ میلیون دلار را پیش‌بینی کرده که میانگین آن از برآورد ۱۴۲٫۴ میلیون دلاری تحلیلگران کمتر است.

بلک‌بری انتظار دارد درآمد واحد امنیت سایبری این شرکت در سه ماهه‌ی دوم که نرم‌افزار امنیتی هوشمند را به سازمان‌ها و دولت‌ها ارائه می‌دهد بین ۸۲ تا ۸۶ میلیون دلار باشد. این شرکت همچنین در ماه آوریل (فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۳) با شرکت AMD برای توسعه‌ی سیستم رباتیک مخصوص بخش‌های صنعتی و سلامت همکاری کرده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات