خالق ChatGPT حالا ۸۰ میلیارد دلار ارزش دارد

یک‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۵
مطالعه 1 دقیقه
لوگو OpenAI در پشت یک فرد با گوشی
OpenAI، شرکت خالق ChatGPT، نزدیک‌‌به ۸۰ میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده است.
تبلیغات

به گزارش نیویورک تایمز، OpenAI با قراردادی موافقت کرده است که ارزش این شرکت را به بیش از ۸۰ میلیارد دلار می‌رساند. در این گزارش آمده که OpenAI سهام کارمندانش را در یک پیشنهاد مناقصه به رهبری شرکت سرمایه‌گذاری Thrive Capital، به فروش خواهد رساند.

طبق قرارداد، کارمندان OpenAI می‌توانند سهام خود را نقد کنند. در پروژه‌های تأمین سرمایه، کسب‌و‌کارها بودجه‌‌ی خود را افزایش می‌دهند و OpenAI برای این کار به روشی نسبتاً منحصربه‌فرد روی آورده است.

OpenAI سال ۲۰۲۳ با قرارداد مشابهی موافقت کرد که براساس آن، شرکت‌های سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر مانند K2 Global و سکویا کپیتال در پیشنهاد مناقصه با خرید سهام OpenAI موافقت و ارزش این شرکت را حدود ۲۹ میلیارد دلار ارزیابی کردند.

انتشار چت‌بات ChatGPT در اواخر سال ۲۰۲۲، هوش مصنوعی را به یک ترند در دنیای فناوری تبدیل کرد و بسیاری از شرکت‌ها را ترغیب کرده است تا در این حوزه ورود کنند یا حضور جدی‌تری داشته باشند.

گفته می‌شود سم آلتمن در حال مذاکره به‌منظور جذب سرمایه برای ساخت تراشه است تا با تقویت ظرفیت ساخت تراشه در جهان بتواند ابزارهای جدید مرتبط با هوش مصنوعی را بهتر هدایت کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات