کرامر معکوس؛ استراتژی مخفی ایلان ماسک برای میلیاردر شدن!

یک‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
لبخند ایلان ماسک Elon Musk با کت شلوار مشکی و دست راست
ایلان ماسک به‌طور غیرمستقیم به کاربران گفته اگر خلاف توصیه‌های مالی جیم کرامر عمل کنند، پولدار خواهند شد.
تبلیغات

ایلان ماسک، مالک توییتر و ثروتمندترین فرد دنیا، در توییتی طعنه‌آمیز به پیش‌بینی اخیر جیم کرامر درباره‌ی وضعیت بازار، واکنش نشان داده است. کرامر که برنامه‌ی Mad Money را در شبکه‌ی CNBC اجرا می‌کند، تاکنون بارها روش سرمایه‌گذاری را به مردم توصیه کرده است، اما پیش‌بینی‌هایش در اغلب مواقع اشتباه از آب درآمدند.

کرامر چند روز پیش گفت مردم باید از افزایش قیمت رمزارزها در روزهای اخیر به‌عنوان فرصتی برای فروش سرمایه‌ی خود استفاده کنند. کرامر با این توصیه به‌طور غیرمستقیم گفت که انتظار دارد قیمت رمزارزها به رشد ادامه ندهد؛ باوجوداین، بازار کریپتو روند صعودی‌اش را حفظ کرد و بیت کوین برای اولین بار در ۹ ماه اخیر به قیمت ۲۷٬۰۰۰ دلار معامله شد.

بیلی مارکس، یکی از سازنده‌های دوج‌کوین (که بیشتر با حساب کاربری Shibetoshi Nakamoto در توییتر شناخته می‌شود) در توییتی گفت «کرامر کارش را خوب انجام می‌دهد.» این توییت با واکنش کاربران مواجه شد و ایلان ماسک نیز تصمیم گرفت به بحث ملحق شود.

ایلان ماسک در توییتی گفت که از استراتژی «کرامر معکوس» حمایت می‌کند. منظور ماسک این بود که سرمایه‌گذاران بهتر است علیه هر سهامی که توسط مجری برنامه‌ی Mad Money انتخاب می‌شود، شرط‌بندی کنند. ماسک در توییتش نوشت: «نیروی کرامر معکوس قوی‌تر است.» او از جمله‌ی معروف The Force is Strong که مربوط‌ به فیلم‌های مجموعه‌ی استار وارز است استفاده کرد.

متیو تاتل، مدیرعامل شرکت Tuttle Capital Management، می‌گوید اگر جیم کرامر روی خرید سهامی خاص تأکید کند باید در اولین فرصت آن سهام را بفروشید. به عقیده‌ی تاتل، اگر کرامر گفت از سهامی متنفر است یا شما را به فروش ترغیب کرد، باید روی آن سهام با معامله‌ی لانگ شرط‌بندی کنید (آن سهام را بخرید).

شماری از فعالان بازار کریپتو بارها گفته‌اند گوش ندادن به توصیه‌های جیم کرامر می‌تواند استراتژی سرمایه‌گذاری بسیار خوبی باشد، چون او معمولا پیش‌بینی‌های درستی درباره‌ی آینده‌ی ارزهای دیجیتال انجام نمی‌شود.

به گزارش CryptoPotato، کرامر در آغاز سال ۲۰۲۲ گفته بود که احتمالاً اصلاح بیت کوین و اتر به پایان رسیده و قرار است قیمت رمزارزها به‌شدت رشد کند. با این‌وجود سال گذشته یکی از بدترین دوران کل صنعت کریپتو بود و شماری از بزرگ‌ترین شرکت‌ها ازجمله صرافی FTX تعطیل شدند. سال گذشته قیمت بیت کوین ۶۵ درصد کاهش یافت.

کرامر اواخر سال ۲۰۲۲ به سرمایه‌گذاران پیشنهاد کرد که هرچه سریع‌تر رمزارزهای خود را بفروشند. در آن زمان قیمت بیت کوین حدوداً ۱۷٬۰۰۰ دلار بود، اما این قیمت اکنون بیش از ۵۰ درصد رشد کرده است.

کرامر اوایل ماه گذشته‌ی میلادی به سرمایه‌گذاران گفت که سراغ خرید سهام بانک سیلیکون ولی بروند. حدوداً یک ماه پس از این توصیه، در اتفاقی ناباورانه، بانک سیلیکون ولی توسط نهادهای رگولاتوری آمریکا تعطیل شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات