«صنعت سست‌بنیاد کریپتو در حال فروپاشی است»

جمعه ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
سکه بیت کوین / Bitcoin از نمای نزدیک
یک استاد اقتصاد در دانشگاه نیویورک به‌شدت علیه بیت کوین و رمزارزها موضع گرفته و گفته صنعت کریپتو در حال فروپاشی است.
تبلیغات

نوریل روبینی، منتقد صنعت کریپتو و استاد اقتصاد دانشکده‌ی کسب‌و‌کار استرن در دانشگاه نیویورک، همزمان با بحران بانکی در ایالات متحده علیه بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری‌شده موضع گرفته است. او می‌گوید اکوسیستم کریپتو از افراد سودجوی زیادی میزبانی می‌کند و روزهای پایانی این نوع از دارایی، نزدیک است.

روبینی رمزارزها را دارایی مناسبی برای ذخیره‌ی ثروت نمی‌داند و می‌گوید سرمایه‌گذاری در این حوزه «بسیار خطرناک» است. استاد اقتصاد دانشگاه نیویورک به فروپاشی صرافی FTX به‌عنوان یکی از نمونه‌های بارز قابل‌اعتمادنبودن صنعت کریپتو اشاره کرد. FTX یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های رمزارز بود که توسط سم بنکمن‌فرید، ملقب‌به سلطان رمزارز، مدیریت می‌شد.

نوریل روبینی می‌گوید رمزارزها به کلاه‌برداران، جنایت‌کاران و افرادی که از مالیات فرار می‌کنند، کمک می‌کند. به عقیده‌ی روبینی، «کل صنعت سست‌بنیاد کریپتو در حال فروپاشی است.» استاد اقتصاد دانشگاه نیویورک در ادامه می‌گوید: «اگر می‌خواهید ثروت خود را امن نگه دارید، آخرین جایی که باید در آن سرمایه‌گذاری کنید کریپتو است.»

روبینی می‌گوید نوسانات شدید کریپتو باعث می‌شود این صنعت پناهگاهی امن برای دارایی مردم نباشد. به عقیده‌ی او، «انجام کارهای نامطلوب» عامل فروشی بانک‌های سیلورگیت و سیگنچر در آمریکا بود. این دو بانک که هفته‌ی گذشته تعطیل شدند، ارتباطات نزدیکی با شرکت‌های صنعت کریپتو داشتند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات