سامسونگ سفارش‌ برخی قطعات را به‌دلیل ترس از عرضه بیش‌ازحد و تورم جهانی متوقف می‌کند

پنج‌شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
طبق گزارش‌های اخیر سامسونگ درحال‌ ارزیابی مجدد عرضه‌ و تقاضا درمیان نگرانی‌ها نسبت به سطوح تورم جهانی است. این شرکت به‌طور موقت سفارش‌های چندین مورد از قطعات موردنیاز برای تولید انواع لوازم الکترونیکی مصرفی را به حالت تعلیق درآورده است.
تبلیغات

ظاهراً سامسونگ اخطاریه‌ای به چند تأمین‌کننده‌ی خود فرستاده و از آن‌ها درخواست کرده است تا قطعات را با تأخیر ارسال کنند یا سفارش‌ها را به‌دلیل موجودی‌ها، کاهش دهند. برخی منابع اعلام کرده‌اند غول فناوری کره‌ای میزان سفارش‌های خود را برای تراشه‌ها و برخی دیگر از قطعات موردنیاز برای تولید دستگاه‌های مختلف ازجمله گوشی‌های هوشمند، تلویزیون و لوازم خانگی کاهش داده است.

SamMobile می‌نویسد، بازار گوشی‌های هوشمند تحت تأثیر رویدادهای اخیر جهان و همچنین افزایش تورم قرار گرفته است. در این شرایط، سامسونگ درحال حفظ برتری خود نسبت به رقبا است؛ اما فروش کلی این شرکت روند کاهشی دارد. به‌عنوان مثال، بازار گوشی‌های هوشمند اروپا در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۲ به رکورد کاهشی جدیدی رسیده است.

در خبرهای مرتبط دیگر گفته شده است سامسونگ امید زیادی به گوشی‌های هوشمند تاشو آینده‌ی خود دارد که البته محصولاتی گران‌قیمت خواهد بود. طبق گزارش‌ها، این شرکت قصد دارد ۱۵ میلیون دستگاه گلکسی زد فلیپ ۴ و زد فولد ۴ عرضه کند که دوبرابر بیشتر از میزان پیش‌بینی این شرکت برای فروش گلکسی زد فلیپ ۳ و زد فولد ۳ است.

سامسونگ درمورد لوازم خانگی نیز سری Bespoke خود را در بازارهای بیشتری عرضه خواهد کرد، اما همچنان به‌نظر می‌رسد میزان عرضه‌ی محصولات این شرکت بیشتر از تقاضای بازار بوده است؛ بنابراین برخی از قطعات آن اضافه آمده است که باید قبل از دریافت سفارش‌های بیشتر، از آن‌ها استفاده کند. حال باید منتظر بمانیم تا ببینیم این شرایط در چندماه آینده به چه وضعیتی خواهد رسید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات