درآمد ال‌جی در سال ۲۰۲۱ با جهش ۲۸/۷ درصدی به ۶۳/۱ میلیارد دلار رسید

درآمد ال‌جی در سال ۲۰۲۱ با جهش ۲۸/۷ درصدی به ۶۳/۱ میلیارد دلار رسید

افزایش میزان تقاضا برای تلویزیون‌های اولد و نمایشگرهای بزرگ ال‌جی در سه‌ماهه‌ی چهارم ۲۰۲۱ به افزایش درآمد این شرکت در بازه‌ی زمانی یادشده کمک کرده است.

ال‌جی سال گذشته از بازار گوشی‌های هوشمند خارج شد. حال این شرکت اعلام کرده است که بیشترین درآمد سالانه‌‌اش را در سال ۲۰۲۱ به‌دست آورده است. میزان فروش این شرکت در طول سال ۲۰۲۱ به حدود ۶۳٫۱۶ میلیارد دلار رسیده است که این رقم نشان‌دهنده‌ی رشد ۲۸٫۷ درصدی درآمد این شرکت درمقایسه‌با در سال ۲۰۲۰ است. ال‌جی دلیل اصلی عملکرد درخورتوجهش را به فروش درخورتوجه تلویزیون‌های اولد و لوازم‌خانگی ممتاز خود نسبت داده است.

به‌گزارش اندرویدسنترال، ال‌جی در سه‌ماهه‌ی چهارم سال گذشته‌ی میلادی فروشی بی‌سابقه را شاهد بود؛ به‌طوری‌که میزان فروشش درمقایسه‌با مدت مشابه سال گذشته با رشد ۲۰٫۷ درصدی به ۱۷٫۷۶ میلیارد دلار رسید. ناگفته نماند سود عملیاتی این شرکت درمقایسه‌با سه‌ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۲۰ حدود ۲۱٫۴ درصد کاهش یافت. طبق اعلام ال‌جی، دلیل کاهش سود عملیاتی این شرکت در سه‌ماهه‌ی چهارم ۲۰۲۱، افزایش هزینه‌های لجستیک جهانی مواد خام بود.

درآمد بخش سرگرمی‌های خانگی ال‌جی نیز در سال ۲۰۲۱ حدود ۳۰٫۶ درصد رشد کرد و به ۱۴٫۵۶ میلیارد دلار رسید. با وجود همه‌گیری کرونا در جهان، میزان تقاضا برای تلویزیون‌های هوشمند پرچم‌دار این شرکت در اروپا و آمریکای‌شمالی و سایر نواحی جهان افزایش یافته است. گفتنی است ازآنجاکه ال‌جی همیشه یکی از تولیدکنندگان برتر تلویزیون‌های هوشمند جهان بوده است، افزایش میزان تقاضا برای خرید محصولات این شرکت چندان هم تعجب‌آور نیست.

درآمد بخش لوازم‌خانگی ال‌جی نیز در این بازه‌ی زمانی به ۲۲٫۹۲ میلیارد دلار رسید. یکی از دلایل رشد فروش این دسته از محصولات ال‌جی عرضه‌ی محصولات جدید این شرکت در حوزه‌ی بهداشت بود.

واحد راهکارهای تجاری ال‌جی نیز موفق شد به درآمد سالانه‌ی ۵٫۸۹ میلیارد دلار دست یابد که درمقایسه‌با سال قبل افزایش ۱۵٫۸ درصدی را نشان می‌دهد. ناگفته نماند درآمد سه‌ماهه‌ی چهارم این بخش از شرکت ال‌جی با افزایش ۱۴ درصدی درمقایسه‌با مدت مشابه سال ۲۰۲۰، به ۱٫۴۶ میلیارد دلار رسید که بخش عمده‌ی آن به‌دلیل تقاضای چشمگیر برای مانیتورهای گیمینگ و رایانه‌های شخصی حرفه‌ای این شرکت بود.

درحالی‌که شرایط کسب‌وکارهای جهانی در سال ۲۰۲۲ احتمالاً با مشکلات مختلفی همراه خواهد بود، ال‌جی قصد دارد با بهبود در ساختار هزینه‌ها و گسترش عرضه‌ی لوازم خانگی و تلویزیون‌های پیشرفته‌ی خود در نواحی مختلف جهان، نقش پررنگ‌تری در بازار ایفا کند.

لوگوی تلگرام

با کانال تلگرام زومیت، آخرین اخبار فناوری و علمی را سریع‌تر از همیشه دنبال کنید.

منبع androidcentral
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده