پوتین: رمزارزها بی‌ثبات‌تر از آن هستند که برای قراردادهای نفتی استفاده شوند

پوتین: رمزارزها بی‌ثبات‌تر از آن هستند که برای قراردادهای نفتی استفاده شوند

رئیس جمهور روسیه اعتقاد دارد که هنوز تا استفاده از ارزهای دیجیتال برای تجارت منابع انرژی مانند نفت، راه زیادی در پیش است؛ اما احتمال استفاده از آن‌ها برای ذخیره‌سازی ارزش را رد نمی‌کند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در مصاحبه‌ای در روز پنجشنبه هفته‌ی گذشته (۲۲ مهر ۱۴۰۰)، پس از جلسه عمومی مجمع هفته انرژی روسیه، دیدگاه خود را درباره موارد احتمالی استفاده از رمزارزها بیان کرد.

به گزارش Cointelegraph و بر اساس متن کامل مصاحبه در وب‌سایت رسمی کرملین، پوتین باور دارد که رمزارزهای خصوصی ممکن است در آینده به‌عنوان واحدی برای پرداخت به کار بروند؛ اما هنوز بسیار بی‌ثبات هستند.

به نظر پوتین، هنوز برای صحبت درباره استفاده از رمزارزها در قراردادهای نفتی بسیار زود است؛ شاید رمزارزها برای انتقال وجه از مکانی به مکان دیگر مناسب باشند؛ اما تا استفاده از آن‌ها برای تجارت منابع انرژی هنوز راه زیادی در پیش است.

پوتین در ادامه با بیان اینکه «ارزهای دیجیتال تکامل مییابند و نمی‌توان وجود‌ آن‌ها را نادیده گرفت»، اعلام کرد که دولت روسیه بازار رمزارزها را به‌دقت زیر نظر دارد.

او احتمال استفاده از ارزهای دیجیتال برای ذخیره ارزش را رد نکرد و گفت:

باید دید نوسانات بازار به چه سمتی حرکت می‌کند. هنوز برای تصمیم‌گیری کمی زود است؛ چرا که رمزارزها هنوز بسیار ناپایدارند و هیچ پشتیبانی ندارند.

پوتین بی‌ارزش دانستن دارایی‌های رمزارزی ایلان ماسک را رد کرد و توضیح داد که ارزهای دیجیتال می‌توانند کاربردی باشند؛ اما از نظر او هنوز برای استفاده در تجارت منابع انرژی ثبات کافی ندارند.

رئیس جمهور روسیه اعتقاد دارد که نقش دلار به‌عنوان وسیله‌ای برای ذخیره ارزش بین‌المللی در حال کمرنگ شدن است؛ اما دولت او همچنان برای پرداخت و تجارت منابع انرژی از این ارز استفاده خواهد کرد.

این اخبار هم‌زمان با اجرایی شدن قانون جدیدی برای محدود کردن سرمایه‌گذاری‌ روی ارزهای دیجیتال در روسیه منتشر شده است. پیش از این گزارش شده بود که بانک مرکزی روسیه برای حمایت از سرما‌یه‌گذاری‌های فردی در مقابل خرید‌های احساسی ارزهای دیجیتال، قصد محدود کردن تراکنش‌‌های صرافی‌های دیجیتال این کشور را دارد.

شما جهت‌گیری و اقدامات روسیه در مورد ارزهای دیجیتال را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

منبع cointelegraph

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده