احتمال همکاری نتفلیکس و سونی برای ارائه سرویس استریم بازی

دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۰
مطالعه 2 دقیقه
شواهدی در فضای مجازی منتشر شده است که از احتمال همکاری نتفلیکس و سونی برای ارائه سرویس گیمینگ خبر می‌دهد.
تبلیغات

مدت زیادی است که از برنامه نتفلیکس برای ارائه سرویس بازی‌ ویدئویی خبر داریم. با تسلط این شرکت بر دنیای سرگرمی‌های بصری استریم،‌ قدم گذاشتن آن به صنعت گیمینگ اجتناب‌ناپذیر است و دیر یا زود شاهد آن خواهیم بود.

به گزارش Androidauthority، شایعه‌ای که از طریق VGC منتشر شده است این مسئله را جالب‌تر می‌کند. به گفته استیو موزر، فردی که این اطلاعات را استخراج کرده است، سرویس بازی نتفلیکس می‌تواند حاصل همکاری با واحد پلی‌استیشن سونی باشد.

موزر هنگامی که در حال موشکافی اپلیکیشن iOS نتفلیکس بود به چند مورد جالب برخورد کرد که می‌توانند شواهدی برای این همکاری باشند. ابتدا او با مشاهده لوگویی که N اول واژه نتفلیکس را در کنار کلمه Game نشان می‌داد، موفق به کشف ارجاع‌هایی به صنعت گیمینگ شد. وی همچنین آیکونی که باله کوسه را نشان می‌داد پیدا کرد که به گفته موزر، اشاره‌ای به نام رمز سرویس یعنی «کوسه» دارد.

از این دو گزینه جالب‌تر، کشف بعدی موزر است. او موفق شد تصویری از دو دسته دوال سنس به همراه جلد Ghost of Tsushima، بازی انحصاری پلی‌استیشن را پیدا کند.

واضح است که کشف این موارد توسط موزر نمی‌تواند مستقیما به همکاری سونی و نتفلیکس برای ساخت سرویس گیمینگ اشاره کند. البته این واقعیت که سونی رقیب مستقیمی برای سرویس‌های استریم بازی مانند گوگل استادیا و Xbox Cloud Gaming ندارد، این موضوع را جالب‌تر می‌کند. آیا ممکن است سونی هنوز سرویس خود را راه‌اندازی نکرده باشد زیرا با نتفلیکس در حال کار روی هدفی مشترک است که بتواند رقبا را به‌راحتی کنار بزند؟

حدس و گمان‌های زیادی درباره این مسئله وجود دارد؛ اما این اصلاً دور از ذهن نیست که بزرگ‌ترین پلتفرم پخش رسانه با یکی از بزرگ‌ترین نام‌های صنعت بازی همکاری کند. باید برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر صبر کرد تا دید آیا این مسئله توسط شرکت‌های مذکور تأیید می‌شود. نظر شما همراهان زومیت درباره احتمال همکاری این دو شرکت چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات