جان مک‌آفی: ارز دیجیتال پنهانی ندارم. تمام دارایی‌هایم مصادره شده است

جان مک‌آفی: ارز دیجیتال پنهانی ندارم. تمام دارایی‌هایم مصادره شده است

سازمان بانکی فدرال رزرو، تمام دارایی‌های جان مک‌آفی را مصادره کرده‌ است. او می‌گوید ارز دیجیتال پنهانی ندارد و از هیچ چیز پشیمان نیست.

به گزارش نیوز بیت کوین، جان مک‌آفی، مؤسس و سرمایه‌دار آنتی‌ویروس مک‌آفی، می‌گوید رمزارزی پنهانی ندارد، همه‌ی دارایی‌اش توسط فدرال رزرو ضبط شده‌ است و دوستی برایش باقی نمانده؛ اما افسوس نمی‌خورد. او ماجرای خود را از زندان به اشتراک گذاشته است:

هرگز تا این اندازه احساس آزادی نکرده‌ام.

جان مک‌آفی از مهرماه ۱۳۹۹ (اکتبر ۲۰۲۰) در زندان اسپانیا به سر می‌برد.  او از طرفی توسط کمیسیون امنیت بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، به دریافت میلیون‌ها دلار پول برای تبلیغ عرضه‌ی اولیه‌ی کوین و از طرفی دیگر توسط وزارت دادگستری ایالات متحده‌ی آمریکا (DOJ) به فرار مالیاتی گسترده،‌ ارائه ندادن اظهارنامه مالیاتی و پول‌شویی متهم شده است. در نیمه‌ی اول خرداد ۱۴۰۰ (اوایل ژوئن ۲۰۲۱)، دادگاه ملی اسپانیا جلسه استرداد او به دولت آمریکا را به حالت تعلیق درآورد.

 توییت روز چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰، مک‌آفی از زندان:

ایالات متحده معتقد است که من ارز دیجیتال پنهانی دارم و ای کاش داشتم! چه باور کنید چه نکنید، اعضای تیم مک‌آفی بخشی از دارایی‌ام را بین خود تقسیم کرده‌اند و باقی‌مانده‌ی آن مصادره شده است. دوستانم از ترس معاشرت با من ناپدید شده‌اند. چیزی برایم باقی نمانده است؛ اما از هیچ چیز پشیمان نیستم.

یک ماه قبل از این توییت، مک‌آفی زندگی خود در زندان کاتالونیای اسپانیا را این‌طور شرح داده بود:

یک  مدرسه‌ی پیش‌دبستانی را تصور کنید که در آن بچه‌ها مواد مخدر مصرف می‌کنند، سلاح دست‌ساز به همراه دارند و معلمان بابت هر سؤال به شما شوک الکتریکی وارد می‌کنند. من زبان کاتالان نمی‌دانم و فقط کمی اسپانیایی صحبت می‌کنم؛ بنابراین ارتباط انسانی‌ام محدود است، هیچ سرگرمی‌ ندارم، راهی برای فرار از خودم، تنهایی و پوچی نیست، این دوره، سخت‌ترین دوره‌ی زندگی من است. نزدیک به ۷۶ سال سن دارم و هفت ماه است که بدون وثیقه در زندان به سر می‌برم. شاید این مدت برای فردی ۴۰ یا حتی ۵۰ ساله زیاد نباشد؛ اما برای من، می‌تواند درصد قابل توجهی از روزهای باقی‌مانده‌ی عمرم باشد. درسی عبرتی باشد از سیستم دادرسی ما!

 او در مورد غذای زندان کاتالونیا نوشت اگر روزی دیگر مجبور نباشد نان بیات و هات‌داگ سرد بخورد، آن روز زندگی‌اش کامل خواهد بود! از نظر او، بیشتر غذاهای زندان اسپانیا شبیه به گوشت فاسد سرخ‌شده در روغن موتور هستند و تنها استثنا، پای سیب‌زمینی است که شنبه‌ها سرو می‌شود.

بعد از دادخواست‌های مکرر و تصاحب اموالم توسط فدرال رزرو، دیگر چیزی ندارم. اما در پشت میله‌های زندان، احساس آزادی بیشتری دارم.

همسر مک‌آفی، جانیس، در تاریخ ۵ خرداد ۱۴۰۰ (۲۶ مه ۲۰۲۱) طی توئیتی نوشت:

بازار رمزارزها با توئیت‌های ایلان ماسک بسیار بیشتر از گفته‌های جان مک‌آفی مشوش می‌شود؛ اما ماسک بدون هیچ پیامدی به این کار ادامه می‌دهد؛ درحالی‌که جان به اتهام انجام فعالیت‌های مشابه در زندان با مرگ قطعی روبه‌رو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده