خرید خودرو تسلا با دوج کوین احتمالا ممکن می‌شود

سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
ایلان ماسک در توییتی پرسیده است: آیا مشتریان تمایل دارند دوج کوین به فهرست روش‌های پرداخت تأییدشده‌ی تسلا اضافه شود؟ در پی انتشار این توییت، قیمت دوج کوین افزایش یافت.
تبلیغات

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، اخیرا توییت بحث‌برانگیز دیگری با محوریت رمزارز دوج کوین (Dogecoin) منتشر کرده است. توییت جدید ماسک حاوی نظرسنجی برای اضافه‌شدن دوج کوین به فهرست روش‌های پرداختیِ تأییدشده‌ی تسلا است.

به‌نوشته‌ی کوین‌تلگراف، نظرسنجی جدید ایلان ماسک ساعت ۱۲:۳۰ امروز به وقت تهران منتشر شد و در ۱۰ دقیقه‌ی اول میزبان ۴۰۰ هزار رأی بود و اکنون مرز یک‌میلیون رأی را رد کرده است. نظرسنجی توییتری ایلان ماسک ۲۴ ساعت ادامه خواهد یافت و احتمالا تسلا را ترغیب خواهد کرد تا دوج کوین را به‌عنوان روش پرداخت بشناسد.

طرفداران دوج کوین مدتی است از ایلان ماسک می‌خواهند این رمزارز را به فهرست روش‌های پرداخت تسلا اضافه کند؛ به‌خصوص با درنظرگرفتن علاقه‌ی واضح ماسک به دوج کوین. تقریبا ۷۸ درصد از شرکت‌کنندگان ِ نظرسنجی ایلان ماسک می‌گویند تمایل دارند دوج کوین به روش پرداخت برای خودروهای تسلا تبدیل شود. 

نمودار قیمت دوج کوین / Dodgecoin در روز 11 می 2021 پس از توییت تسلا ایلان ماسک

همان‌طورکه می‌شد انتظار داشت، توییت ایلان ماسک باعث واکنش گسترده در بازار دوج کوین شد. آمار نشان می‌دهد قیمت دوج کوین در همان زمان انتشار نظرسنجی ایلان ماسک با رشد ناگهانی مواجه شده است. تا امروز قیمت دوج کوین با رشد سالانه‌ی ۱۰،۶۰۰ درصدی مواجه شده است و به‌نظر می‌رسد بتواند به قیمت یک دلار دست یابد. میزان علاقه به دوج کوین به‌حدی است که آمار نشان می‌دهد جست‌و‌جوی دوج کوین در گوگل از بیت کوین پیشی گرفته است. 

توییت امروز ایلان ماسک جدیدترین نمونه از ارتباط دوج کوین به یکی از شرکت‌های او محسوب می‌شود. اسپیس ایکس اخیرا اعلام کرده است که ماهواره‌ای به نام دوج را به ماه ارسال می‌کند. تسلا در‌حال‌حاضر بیت کوین را به‌عنوان روش پرداخت رسمی می‌شناسد و مشتریان می‌توانند با بیت کوین خودرو تسلا بخرند. تسلا گفته بیت کوین هایی را نگه می‌دارد که از مشتریان دریافت می‌کند. 

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات