نگرانی‌ انویدیا از تاثیر منفی ویروس کرونا و کاهش پیش‌بینی درآمدی برای سه ماهه‌ی نخست سال

نگرانی‌ انویدیا از تاثیر منفی ویروس کرونا و کاهش پیش‌بینی درآمدی برای سه ماهه‌ی نخست سال

انویدیا در گزارش سال مالی ۲۰۲۰ به علت نگرانی‌های ناشی از ویروس کرونا، پیش‌بینی خود را از درآمد سه‌ماهه‌ی اول سال به میزان صد میلیون دلار کاهش داد.

انویدیا به تازگی گزارش مالی خود را برای سال مالی ۲۰۲۰ منتشر کرده است. در این گزارش، انویدیا پیش‌بینی کرده است که تاثیر منفی شیوع ویروس کرونا (کووید ۱۹) بر کسب و کار این تراشه‌ساز در ماه‌های آتی نیز ادامه خواهد داشت. این شرکت در گزارش خود اعلام کرده است که با وجود دشوار بودن تخمین میزان تأثیر این ویروس بر درآمدها، پیش‌بینی خود را از میزان درآمد سه‌ماهه‌ی اول سال مالی ۲۰۲۱ به میزان صد میلیون دلار کاهش داده است.

انویدیا حتی قبل از لغو کامل برگزاری نمایشگاه MWC 2020، به دلیل نگرانی در مورد شیوع ویروس کرونا از شرکت در آن انصراف داده بود. لغو برگزاری بزرگ‌ترین نمایشگاه تخصصی موبایل تنها تأثیر محسوس ویروس کرونا بر دنیای تکنولوژی نبوده است. اپل نیز برای رعایت جانب احتیاط، از چندی قبل تمامی فروشگاه‌های خرده‌فروشی خود را در کشور چین تعطیل کرده است. همچنین از آنجا که بسیاری از شرکت‌های دنیای تکنولوژی کارخانه‌هایشان را در چین دایر کرده‌اند، روند تولید محصولات آن‌ها دچار اخلال شده است. نمونه‌هایی از این اختلالات، تأخیر در روند ساخت و توزیع نینتندو سوئیچ و همچنین به تأخیر افتادن بازگشایی کارخانه‌های فاکسکان، بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی آیفون‌های اپل، بعد از اتمام تعطیلات سال نوی چینی بود.

انویدیا در ادامه‌ی گزارش خود اشاره می‌کند که درآمد سال مالی ۲۰۲۰ در کل معادل ۱۰/۹۲ میلیارد دلار بوده است که در مقایسه با سال قبل با کاهشی ۷ درصدی مواجه بوده است. البته درآمد فصل چهارم سال مالی ۲۰۲۰ منتهی به ۲۶ ژانویه (۶ بهمن) ۳/۱۱ میلیارد دلار بوده است که در مقایسه با رقم ۲/۲۱ میلیارد دلاری برای همین بازه در سال قبل افزایشی ۴۱ درصدی را نشان می‌دهد. این افزایش متأثر از موفقیت محصولات و تکنولوژی‌های مربوط به صنعت گیم و همین‌طور افزایش اقبال جهانی به هوش مصنوعی بوده است.

منبع engadget
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده