سود سالانه ال جی الکترونیکس در سال ۲۰۱۹ با افتی ۱۰ درصدی مواجه شد

سود سالانه ال جی الکترونیکس در سال ۲۰۱۹ با افتی ۱۰ درصدی مواجه شد

ال‌جی الکترونیکس به‌تازگی نسخه‌ی اولیه‌ی گزارش مالی سال ۲۰۱۹ را منتشر کرده که با نگاهی به آن مشخص می‌شود سود سالانه‌ی شرکت با افت ۱۰ درصدی مواجه شده است. 

ال‌جی الکترونیکس (LG Electronics)، شرکت مادر ال‌جی، در نسخه‌ی اولیه‌ی گزارش مالی جدیدش اعلام کرده که در سه‌ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۱۹ موفق به کسب ۹۸/۶ میلیارد وون سود عملیاتی شده است. آمار نشان می‌دهد، این شرکت توانسته در بازه‌ی زمانی یادشده از طریق فروش محصولاتش ۱۶/۰۶۱ تریلیون وون درآمد کسب کند که رقم درخوتوجهی به‌شمار می‌آید. براساس آمار موجود در گزارش مالی جدید ال‌جی، سود عملیاتی و درآمد فروش این شرکت در سال ۲۰۱۹ در مقایسه با سال ۲۰۱۸ به‌ترتیب به‌میزان ۳۰ و ۲ درصد رشد داشته است که آمار مثبتی به‌شمار می‌آید.

با همه‌ی این‌ها، سود عملیاتی کسب‌شده توسط ال‌جی الکترونیکس در سه‌ماهه‌ی چهارم ۲۰۱۹ نتوانست به پیش‌بینی اولیه‌ی تحلیلگران بزرگ بازار برسد. تحلیلگران پیش‌بینی کرده بودند، ال‌جی الکترونیکس در بازه‌ی زمانی موردبحث ۲۷۹ میلیارد وون سود عملیاتی داشته باشد، اما این شرکت درنهایت توانست به یک سوم این عدد دست پیدا کند. تحلیلگران در گزارشی که چند ماه پیش منتشر کرده بودند، انتظار داشتند تلویزیون‌ها و گوشی‌های هوشمند ال‌جی در سه‌ماهه‌ی پایانی ۲۰۱۹ با استقبال بسیار زیادی مواجه شود، اما این اتفاق رنگ حقیقت به‌خود نگرفت و پیش‌بینی تحلیلگران درست از آب درنیامد.

ال‌جی

سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۸ از بدترین فصل‌های مالی ال‌جی در زمینه‌ی کسب سود عملیاتی طی چند سال اخیر به‌شمار می‌آید. این شرکت در سه‌ماهه‌ی پایانی دو سال گذشته‌ی میلادی توانسته بود سود عملیاتی ۷۵/۷ میلیارد وون را کسب کند که با پیش‌بینی تحلیلگران فاصله‌ی زیادی داشت و از عملکرد نه‌چندان خوب ال‌جی الکترونیکس حکایت می‌کرد. جالب است بدانید که سود عملیاتی ال‌جی در سه‌ماهه‌ی پایانی ۲۰۱۸ در مقایسه با سه‌ماهه‌ی پایانی ۲۰۱۷ به‌میزان ۸۰ درصد افت کرده بود.

براساس آمار دقیق، سود عملیاتی ال‌جی الکترونیکس در سه‌ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۱۹ در مقایسه با سه‌ماهه‌ی سوم همین سال افتی ۸۷ درصدی داشته است. افت سود عملیاتی این شرکت در سه‌ماهه‌ی پایانی سال گذشته‌ی میلادی دور از انتظار نبود و شماری از تحلیلگران آن را پیش‌بینی کرده بودند؛ اما انتظار نمی‌رفت افت سود عملیاتی در این حد باشد. ال‌جی الکترونیکس در گزارش مالی سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۱۹ اعلام کرده بود که توانسته از طریق بازنگری در کسب‌و‌کار موبایلی‌اش، قسمت مهمی از ضررهای آن را کاهش دهد.

ال جی وی 30 / LG V30

آمار نشان می‌دهد، در تمام طول سال ۲۰۱۹، مهم‌ترین منبع درآمد ال‌جی الکترونیکس کسب‌و‌کار ویژه‌ی این شرکت که در زمینه‌ی لوازم خانگی فعالیت می‌کند بوده است. در حال حاضر کسب‌و‌کار موبایلی ال‌جی الکترونیکس روزهای چندان خوبی را سپری نمی‌کند و همچنان ضرر به‌بار می‌آورد. از طرفی کسب‌و‌کار تلویزیون‌های هوشمند این شرکت نیز به‌دلیل حضور رقبایی قدرتمند نظیر سامسونگ و البته برخی شرکت‌های چینی همچون TCL با مشکلاتی در زمینه‌ی فروش دست‌و‌پنجه نرم می‌کند.

با احتساب درآمد کسب‌شده توسط ال‌جی الکترونیکس در سه‌ماهه‌ی چهارم ۲۰۱۹، این شرکت توانسته است در سال گذشته‌ی میلادی سود عملیاتی ۲/۴۳ تریلیون وون را کسب کند؛ در ضمن درآمد این شرکت در سال ۲۰۱۹، ۶۲/۳ تریلیون وون اعلام شده است. آمار نشان می‌دهد، سود عملیاتی و درآمد کلی ال‌جی الکترونیکس در طول یک سال گذشته‌ی میلادی به‌ترتیب ۱۰ درصد افت و ۱/۶ درصد رشد داشته است. ال‌جی الکترونیکس در اواخر ماه جاری میلادی، گزارش مالی کامل سال ۲۰۱۹ را منتشر خواهد کرد.

شما کاربران محترم زومیت چه دیدگاهی درمورد عملکرد ال‌جی در سال ۲۰۱۹ دارید؟

منبع zdnet
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده