هواوی در سال ۲۰۱۹ با وجود تحریم‌های آمریکا، رکورد جدیدی را در درآمد ثبت کرد

هواوی در سال ۲۰۱۹ با وجود تحریم‌های آمریکا، رکورد جدیدی را در درآمد ثبت کرد

هواوی در سال ۲۰۱۹ تحت فشارهای شدید آمریکا بود، اما توانست درآمد خود را به‌میزان قابل‌توجهی افزایش دهد و رکورد ۱۲۲ میلیارد دلار را برای خود ثبت کند.

هواوی گزارش درآمدی سال ۲۰۱۹ خود را منتشر کرد که آمار قابل‌توجهی را برای این شرکت نشان می‌دهد. درآمد شرکت چینی باوجود فشارهای آمریکا و کارزارهای تحریمی آن‌ها، رشد قابل‌قبولی داشت. البته مدیران هواوی می‌گویند که این رشد در سال آینده‌ی میلادی با دشواری روبه‌رو خواهد بود.

اریک زو، رئیس‌ هیئت‌مدیره‌ی هواوی در نامه‌ی مرسوم سالانه به کارمندان نوشت که درآمد شرکت به بیش از ۸۵۰ میلیارد یوآن چینی (حدود ۱۲۲ میلیارد دلار) رسیده است. آمار مذکور، یک رکوردشکنی در شرکت هواوی محسوب می‌شود و رشد ۱۸ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد. زو می‌گوید هواوی به‌عنوان دومین تولیدکننده‌ی بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان، سال گذشته ۲۴۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش رساند که نسبت به آمار ۲۰۶ میلیون دستگاهی سال گذشته، پیشرفت قابل‌توجهی محسوب می‌شود.

زو در بخشی از نامه‌ی خود پیرامون آمار فروش گوشی هوشمند نوشت:

آمارهای فروش، کمتر از پیش‌بینی‌های ما هستند، اما هنوز کسب‌وکار باثباتی داریم و دربرابر سختی‌‌ها، مقاومت می‌کنیم.

رئیس هیئت‌مدیره‌ی هواوی در ادامه‌ی نامه‌ی خود تأیید کرد که شرکتش با کمپینی استراتژیک و طولانی‌مدت ازسوی دولت آمریکا روبه‌رو است. طبق گفته‌ی او، اگر کمپین مذکور بیش‌ازاین ادامه پیدا کند، فضای رقابت را برای شرکت ۳۲ ساله‌ی چینی بسیار دشوار خواهد کرد. زو در ادامه گفت که بقا، اولین اولویت شرکتش در سال آینده خواهد بود.

مشکلات هواوی در جنگ چین و آمریکا

هند با وجود فشارهای ایالات متحده در توسعه‌ی 5G با هواوی همکاری می‌کند

ایالات متحده در سال جاری میلادی هواوی را در فهرست سیاه وزارت بازرگانی وارد کرده و محدودیت‌های زیادی برای تجارت و حفظ روابط تجاری آن‌ها با شرکت‌های آمریکایی وضع کرد. به‌علاوه آمریکایی‌ها متحدان خود را ملزم کردند تا از تجهیزات هواوی در ساختن نسل بعدی زیرساخت مخابراتی خود استفاده نکنند. آن‌ها ادعا می‌کنند که شرکت چینی، برای امنیت ملی کشورها تهدید محسوب می‌شود.

ویلبر راس، وزیر بازرگانی ایالات متحده در ماه اکتبر در کنفرانسی در دهلی نو، اظهار امیدواری کرد که هند به‌عنوان دومین بازار بزرگ مخابراتی در جهان، از تجهیزات زیرساختی هواوی برای 5G استفاده نکند. او گفت که هند نباید با سهل‌انگاری خود را در معرض ریسک‌های امنیتی قرار دهد. ازطرفی همه‌ی متحدان آمریکا، رویکرد تحریم هواوی را تأیید و اجرا نکردند. هواوی در روزهای اخیر پیروزی بزرگی در هند کسب کرد و مجوز شرکت در آزمایش‌های اولیه‌ی 5G را در این کشور به‌دست آورد.

جی چن، مدیرعامل هواوی در هند در بیانیه‌ای پیرامون قرارداد جدید در این کشور گفت:

ما از دولت هند به‌خاطر اعتماد ادامه‌دار به هواوی تشکر می‌کنیم. ما اعتقاد داریم تنها نوآوری‌های فناورانه و شبکه‌های باکیفیت، توانایی جوان‌سازی صنعت مخابرات هند را دارند.

قرارداد هندی‌ها با هواوی نشان می‌دهد که شاید فشارهای آمریکا برای خارج کردن غول مخابراتی از قراردادهای بزرگ 5G موفقیت‌آمیز نبوده باشد. به‌هرحال سال ۲۰۲۰ به‌عنوان مهم‌ترین سال در توسعه‌ی 5G شناخته می‌شود و باید منتظر اخبار و پروژه‌های جدید در این حوزه باشیم؛ پروژه‌هایی که شاید باز هم به افزایش درآمد هواوی کمک کنند.

منبع techcrunch
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده