قیمت بیت کوین برای اولین‌بار در سال جاری از ۱۰ هزار دلار عبور کرد

قیمت بیت کوین برای اولین‌بار در سال جاری از ۱۰ هزار دلار عبور کرد

قیمت بیت‌کوین از ابتدای سال ۲۰۱۹ روند صعودی را طی کرد و امروز با عبور از مرز ۱۰ هزار دلار، به کانال ۱۱ هزار دلار وارد شد.

قیمت بیت‌کوین امروز از مرز ۱۰ هزار دلار عبور و پس از ماه‌های ابتدایی سال ۲۰۱۸، رکورد جدیدی به‌نام خود ثبت کرده است. کارشناسان اعتقاد دارند ثبت این رکورد به‌عنوان نقطه‌ی عطفی در مسیر بازگشت رمزارز مادر به مسیر اوج است. شایان ذکر است بیت‌کوین در زمان نگارش این مطلب با قیمت ۱۰,۷۰۰ دلار مبادله می‌شود.

در دسامبر گذشته، قیمت بیت‌کوین به پایین‌ترین حد خود پس از دوران سقوط زمستان رمزارز رسید و رکورد ۳,۲۰۰ دلار را ثبت کرد؛ ولی از آن زمان تاکنون، ارزش این ارز دیجیتال تقریبا سه‌برابر شده است. فراموش نکنید پیش از سقوط شدید بیت‌کوین در سال ۲۰۱۸، قیمت آن در دسامبر۲۰۱۷ به ۱۹,۵۰۰ دلار رسیده بود.

پیداکردن نیروی محرکه‌ی قیمت بیت‌کوین مانند همیشه دشوار است. البته، شاید معرفی رمزارز لیبرای فیسبوک را بتوان به‌عنوان نیرویی مهم در افزایش قیمت در نظر گرفت. فیسبوک، غول شبکه‌ی اجتماعی، در هفته‌ی گذشته رمزارز خود به‌نام لیبرا را معرفی کرد که برخی کارشناسان آن را رقیبی جدی برای بیت‌کوین می‌دانند. گفتنی است معرفی ارز دیجیتال فیسبوک با قانون‌گذاری‌‌های بیشتر در دنیای رمزارزها همراه خواهد بود که شاید اثرهای مثبتی بر بازار نگذارد.

بیت‌کوین، باارزش‌ترین رمزارز جهان، همیشه ابزاری برای تبادل و خریدوفروش دیگر رمزارزها هم بوده است. در دنیای ارزهای سنّتی، دلار آمریکا معمولا چنین نقشی را ایفا می‌کند؛ درنتیجه، وقتی رمزارز فیسبوک از سال آینده به‌صورت رسمی شروع‌به‌کار کند و نمونه‌های مشابه هم به‌مرور معرفی شوند، احتمال افزایش ارزش بیت‌کوین بیشتر هم خواهد بود.

صعود شدید بیت‌کوین بخشی از صعود کلی بازار رمزارزها است. اتر، ارز شبکه‌ی مشهور اتریوم، نیز اکنون قیمتی بیش از ۳۰۰ دلار دارد که رکورد بیشترین قیمت آن در سال ۲۰۱۹ محسوب می‌شود. بیت‌کوین کش، لایت‌کوین، مونرو و دش هم‌اکنون در بالاترین ارزش خود در سال جاری میلادی قرار دارند.

منبع arstechnica
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده