تا سال ۲۰۲۰ صد میلیون نفر برای خرید از واقعیت افزوده استفاده خواهند کرد

تا سال ۲۰۲۰ صد میلیون نفر برای خرید از واقعیت افزوده استفاده خواهند کرد

محققان معتقدند که تا سال ۲۰۲۰، درحدود ۱۰۰ میلیون نفر برای خرید خود در فروشگاه‌های مختلف از واقعیت افزوده استفاده خواهند کرد. 

گارتنر پیش‌بینی کرده است که تا سال آینده‌ی میلادی درحدود  ۱۰۰ میلیون نفر از واقعیت افزوده برای خرید محصولات مورد نظر خود در فروشگاه‌های آنلاین و سایر فروشگاه‌های غیر آنلاین استفاده خواهند کرد. 

تابستان سال گذشته، گارتنر از خرده‌فروشی‌ها نظرسنجی کرد و متوجه شد که در حدود ۴۶ درصد فروشگا‌ه‌های خرده‌فروشی قصد دارند واقعیت افزوده یا واقعیت مجازی را در بخش فروش محصولات خود اضافه کنند.

گارتنر معتقد است که با معرفی شبکه‌ی پرسرعت اینترنت بی‌سیم 5G، فروشگاه‌های بیشتری از فناوری‌های مبتنی بر واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در فروش محصولات خود کمک خواهند گرفت. شبکه‌ی اینترنت پرسرعت 5G می‌تواند به‌عنوان فاکتور مهمی در استفاده از این فناوری‌ها مورد توجه قرار گیرد. همچنین به بهینه‌سازی ترافیک فروشگاه‌ها و تجزیه و تحلیل ترافیک آن‌ها کمک شایانی خواهد کرد. هانی کارکی، یکی از تحلیلگران و محققان گارتنر اعلام کرد:  

«فروشگاه‌های خرده‌فروشی می‌توانند از واقعیت افزوده برای جذب بیشتر مشتریان خود استفاده کنند تا مشتریان فروشگاه‌ها تجربه‌ی بهتری را در خرید محصولات دراختیار داشته باشند. درنتیجه چنین فناوری‌هایی به درآمد زایی بیشتر فروشگاه‌ها کمک خواهد کرد. به‌عنوان مثال، مشتریان با استفاده از اپلیکیشن Ikea Place می‌توانند محصولات ایکیا را در محیطی که می‌خواهند از آن استفاده کنند، جانمایی کرده و خرید موفق‌تری را تجربه کنند.»

منبع cnet
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده