بزرگ ترین تولیدکننده تراشه ماینینگ از طریق عرضه اولیه سهام سرمایه ۱۸ میلیارد دلاری جذب می‌کند

بزرگ ترین تولیدکننده تراشه ماینینگ از طریق عرضه اولیه سهام سرمایه ۱۸ میلیارد دلاری جذب می‌کند

بیت مین بزرگترین تولیدکننده‌ی پردازنده‌های معدن‌کاوی یا ماینینگ ارزهای دیجیتال قصد دارد با عرضه‌ی عمومی سهام سرمایه‌ای ۱۸ میلیارد دلاری جذب کند.

وبسایت کوین‌دسک به اسنادی دست پیدا کرده که خبر از تصمیم مدیران بیت مین برای عرضه‌ی عمومی سهام دارد. طبق این اسناد، Bitmain قصد دارد با این ipo سرمایه‌ای ۱۸ میلیارد دلاری جذب کند. اگر این شرکت بتواند با سهم بازاری ۴۰ تا ۵۰ میلیارد دلاری، این سرمایه را جذب کند، رکورد بزرگترین عرضه‌ی عمومی سهام در تاریخ را به خود اختصاص خواهد داد.

بلومبرگ در ماه ژوئن گزارشی از این شرکت منتشر کرده و خبر از برنامه‌ی آنها برای عرضه‌ی عمومی سهام داد. هدف از این عرضه‌ نیز، تلاش برای ساخت سخت‌افزار بیشتر و بهتر در بخش هوش مصنوعی اعلام شد.

در ادامه‌ی جزئیات این اسناد، زمان عرضه‌ی عمومی سهام، ماه سپتامبر (شهریور) اعلام شده است. کوین‌دسک در گزارش خود اعلام کرده که عرضه‌ی عمومی سهام بیت‌کمین، بزرگترین IPO تاریخ خواهد بود. این عرضه در بازار سهام هنگ کنگ انجام خواهد شد.

تجارت اصلی بیت‌مین تاکنون تولید پردازنده‌هایی بوده که برای معدن‌کاوی ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین مورد استفاده قرار می‌گیرند. آنها به تازگی تولید سخت‌افزار و تراشه برای صنعت هوش مصنوعی را نیز شروع کرده‌اند.

جیهان وو، موسس و مدیرعامل ۳۲ ساله‌ی بیت‌مین است که این شرکت را ۵ سال پیش در پکن تاسیس کرد. او با این چشم‌انداز که ارزهای دیجیتال، آینده‌ی پول در جهان خواهند بود، کسب‌وکار خود را شروع کرد. گزارش بلومبرگ او را فردی ریسک‌پذیر معرفی کرده بود که قصد دارد به رقیبی جدی برای بازیگران صنعت تراشه تبدیل شود.

سابقه‌ی جیهان تاکنون با موفقیت‌های زیادی همراه بوده است. تنها چند سال پس از تاسیس، بیت‌مین به یکی از باارزش‌ترین شرکت‌های حوزه‌ی رمزارزها تبدیل شد. طبق گزارش بلومبرگ تنها در ۶ ماه اول سال ۲۰۱۸، این شرکت ۲.۵ میلیارد دلار درآمد کسب کرده است.

این شرکت تا کنون ۴۵۰ میلیون دلار سرمایه از سرمایه‌گذارانی همچون سکویا، جی‌آی‌سی و آی‌دی‌جی کپیتال دریافت کرده است. در نهایت این که هنوز هیچ اظهار نظر رسمی از طرف مدیران بیت‌مین در مورد عرضه‌ی عمومی سهام منتشر نشده است.

منبع businessinsider
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده