ارزش بازار اپل در مرز یک تریلیون دلار

ارزش بازار اپل در مرز یک تریلیون دلار

با عبور ارزش بازار اپل از رقم ۹۰۰ میلیارد دلار، انتظار می‌رود نشان افتخار اولین کمپانی یک تریلیون دلاری جهان نصیب این کمپانی آمریکایی شود.

پس از انتشار گزارش مالی موفقیت‌آمیز و پیش‌بینی ثبت رکوردی حیرت‌انگیز در فصل مالی پیش رو، ارزش بازار اپل طی معاملات روزانه بازار سهام، رقم هنگفت ۹۰۰ میلیارد دلار را پشت سر گذاشت. به گزارش سایت مارکت‌واچ، با این اتفاق، اپل اولین شرکت تجاری سهامی عام ایالات‌متحده است که توانسته به چنین رکوردی دست یابد.

در هفته گذشته ارزش بازار اپل در طی معاملات ساعات آغازین بازار سهام به رکورد ۹۰۰ میلیارد دلار رسید؛ اما دیروز این اتفاق برای اولین بار در معاملات روزانه رخ داد و ارزش بازار اپل بر فراز قله‌ی ۹۰۰ میلیارد دلار تثبیت شد.

انتشار گزارش مالی سه‌ماهه‌ی چهارم سال مالی ۲۰۱۷ اپل در پنجشنبه گذشته، اکثر سرمایه‌گذاران و صاحبان سهام را بسیار خوشحال کرد. مطابق این گزارش، اپل توانسته است بسیار بیشتر از آنچه پیش‌بینی می‌شد آیفون بفروشد. البته این گزارش مربوط به بازه زمانی است که هنوز کوپرتینونشین‌ها گل سرسبد محصولات خود یعنی آیفون 10 را روانه بازار نکرده بودند. با ورود آیفون 10 به بازار قطعا فصل مالی پررونقی در انتظار اپل خواهد بود و پیش‌بینی‌ها هم حاکی از آن هستند که با نزدیک شدن به تعطیلات سال نوی میلادی، درآمد اپل از تمامی فصل‌های گذشته بالاتر خواهد رفت و به رقمی بین ۸۴ تا ۸۷ میلیارد دلار خواهد رسید.

در حال حاضر، نماد اپل در بازار سهام یا AAPL. با قیمت ۱۷۶.۲۴ دلار دادوستد می‌شود. به این ترتیب، اپل اولین شرکت تجاری سهامی عام ایالات‌متحده خواهد بود که به ارزش بازار یک تریلیون دلاری دست می‌یابد. آلفابت (کمپانی مادر گوگل) نیز به‌تازگی توانست ارزش بازار ۷۰۰ میلیارد دلار را پشت سر بگذارد. بسیاری از تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که اپل بسیار زودتر از آنچه انتظار می‌رود، از ارزش بازار یک تریلیون دلاری عبور خواهد کرد.

منبع 9TO5MAC
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده