هوش مصنوعی ویندوز ۱۱ در ابتدا وارد کامپیوترهای کوپایلت‌پلاس اینتل و AMD نمی‌شود

جمعه ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
کوپایلت پلاس کوپایلت‌پلاس پی‌سی copilot+pc
ویژگی‌های هوش مصنوعی کوپایلت‌‌پلاس در کامپیوترهای اینتل و ای‌ام‌دی با تأخیر اجرا خواهند شد.
تبلیغات

به‌نظر می‌رسد کامپیوترهای کوپایلت‌پلاس اینتل و ای‌ام‌دی در هنگام عرضه در پاییز امسال، با ویژگی‌های هوش مصنوعی جدید ویندوز ۱۱ همراه نخواهند بود.

پی‌سی‌های کوپایلت پلاس به‌لطف برخورداری از حداقل رم ۱۶ گیگابایت، فضای ذخیره‌سازی ۲۵۶ گیگابایت و واحد پردازش عصبی ۴۰ تاپس (یا بالاتر)، می‌توانند ویژگی‌های هوش مصنوعی جدید ویندوز ۱۱، مانند افزایش خودکار وضوح تصاویر در هنگام اجرای بازی، تولید یا ویرایش متن، عکس و ویدیو به‌صورت محلی، زیرنویس زنده‌ی ویدیوها و قابلیت‌های دیگر را اجرا کنند.

Copilot+ PC منحصر در پردازنده‌های اسنپدراگون ایکس کوالکام نیست، بلکه پردازنده اینتل سری Lunar Lake و پردازنده AMD سری Strix Point که اخیراً رونمایی شده‌اند نیز امکان پردازش هوش مصنوعی کوپایلت‌پلاس را دارند.

کامپیوترها و لپ‌تاپ‌های کوپایلت‌پلاس اینتل و ای‌ام‌دی نیاز به به‌روزرسانی نرم‌افزار دارند تا قابلیت‌های هوش مصنوعی Copilot Plus مایکروسافت را دریافت کنند و این آپدیت ممکن است تا پایان سال ۲۰۲۴ هم منتشر نشود.

جیمز هاول، مدیر بازاریابی مایکروسافت می‌گوید: «کامپیوترهای Lunar Lake اینتل و Strix Point ای‌ام‌دی کامپیوترهای هوش مصنوعی ویندوز ۱۱ هستند که به الزامات سخت‌افزاری Copilot+ PC مجهزند. ما با اینتل و ای‌ام‌دی همکاری می‌کنیم تا ویژگی‌های کوپایلت‌پلاس را از طریق به‌روزرسانی‌های رایگان در زمانی که دردسترس باشند ارائه دهیم.»

کارشناسان امنیتی هشدار می‌دهند که ویژگی جدید کوپایلت‌پلاس مایکروسافت به نام Recall که از همه‌ی فعالیت‌های کاربر اسکرین‌شات تهیه می‌کند، ممکن است از نظر امنیتی خطرناک باشد و از ردموندی‌ها خواسته‌اند که درباره‌ی آن تجدید نظر کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات