AMD از عرضه بیش از ۹۰۰ میلیون کامپیوتر در سه سال اخیر خبر داد

دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۰
مطالعه 1 دقیقه
مدیرعامل AMD در کنفرانس مطبوعاتی صبح امروز اعلام کرد در سه سال اخیر بیش از ۹۰۰ میلیون کامپیوتر روانه‌ی بازار شده است. تعداد کامپیوترهای عرضه‌شده در سال ۲۰۲۱ نیز به ۳۴۹ میلیون واحد می‌رسد.
تبلیغات

AMD صبح امروز کنفرانسی مطبوعاتی در قالب رویداد کامپیوتکس 2022 برگزار کرد تا پردازنده‌های کلاس دسکتاپ سری Ryzen 7000 را معرفی کند. در این کنفرانس، اعلام شد پردازنده‌های جدید تیم قرمز حداکثر ۱۶ هسته دارند و در برخی سناریوها تا ۳۱ درصد سریع‌تر از بهترین پردازنده‌ی حال‌حاضر اینتل عمل می‌کنند.

AMD می‌گوید کاربران برای استفاده از پردازنده‌های جدید سری Ryzen 7000 باید مادربردهای سری ۶۰۰ را تهیه کنند که مبتنی‌بر سوکت AM5 هستند.

دکتر لیزا سو، مدیرعامل ای‌‌ام‌‌دی، در کنفرانس امروز اعلام کرد در سال‌های اخیر، بازار کامپیوترهای شخصی رشد درخورتوجهی تجربه و کامپیوترهای شخصی اکنون بیشتر از هر زمان دیگری در زندگی ما نقش اساسی پیدا کرده‌اند.

براساس اعلام AMD، در دو سال اخیر تعداد کامپیوترهای عرضه‌شده به بازار رشد ۲۴ درصدی را تجربه کرده است. در سال گذشته‌ی میلادی، ۳۴۹ میلیون کامپیوتر به‌دست مشتریان رسید. همچنین، بیش از ۹۰۰ میلیون کامپیوتر در سه سال اخیر روانه‌ی بازار شده است.

این آمار نشان می‌دهد بازار کامپیوتر روندی روبه‌رشد دارد و حتی با وجود کمبود قطعات در اثر دنیاگیری ویروس کرونا همچنان تقاضا برای کامپیوتر زیاد است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات