دلیل انتقال جک هدفون آی‌ مک جدید اپل به کنار پنل، کم شدن ضخامت آن است

دلیل انتقال جک هدفون آی‌ مک جدید اپل به کنار پنل، کم شدن ضخامت آن است

اپل در کنفرانس رونمایی از محصولات جدید خود سرانجام از کامپیوترهای رومیزی iMac با طراحی متفاوت رونمایی کرد. آی‌ مک جدید طراحی بسیار نازک دارد و جک هدفون به کنار آن منتقل شده است.

به‌ گزارش 9to5mac، پس از شایعات و اخبار مختلف درباره‌ی آی‌مک ۲۰۲۱، بالاخره اپل شب گذشته در مراسم Spring Loaded از مدل جدید آی‌مک با تراشه‌ی M1 و نمایشگر ۲۴ اینچی رونمایی کرد. آی‌مک ۲۰۲۱ از طراحی کاملا جدیدی برخوردار است و هفت رنگ مختلف و جذاب دارد. یکی از تغییرات در آی‌مک ۲۰۲۱،  انتقال جک هدفون از قسمت پشت به کنار آن است. اپل می‌گوید برای این کار خود دلیل خاصی دارد.

تغییر دیگری که در آی‌مک ۲۰۲۱ به چشم می‌آید، طراحی فلت و نازک آن است. ضخامت آ‌ی‌مک جدید ۱۱٫۵ میلی‌متر است و به همین دلیل قرارگیری جک هدفون در پشت پنل ممکن نیست.

طبق گفته‌ی MKBHD، جک هدفون معمولی ۱۴ میلی‌متر عمق دارد؛ پس عملا از نظر فیزیکی فضای کافی برای قرار دادن جک هدفون وجود ندارد. به همین دلیل، اپل مجبور شده است جک هدفون را به کنار آی‌مک منتقل کند.

جابه‌جایی جک هدفون مزایایی هم دارد. این‌ تغییر موقعیت، دسترسی به پورت ۳٫۵ میلی‌متری بدون نیاز به رسیدن به پشت آی‌مک را آسان‌تر می‌کند، به‌خصوص اگر آی‌مک در موقعیت خوبی قرار نداشته باشد.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی آی‌مک ۲۰۲۱ و این تغییرات چیست؟

منبع 9to5mac

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید