پتنت جدید اپل، iMac را با طراحی خمیده نشان می‌دهد

پتنت جدید اپل، iMac را با طراحی خمیده نشان می‌دهد

پتنت جدید اپل درباره‌ی نوعی کامپیوتر All-in-one است که می‌توان یک مک‌بوک را داخل آن جاسازی کرده و از صفحه‌کلید لپ‌تاپ به‌عنوان ورودی‌های دستگاه استفاده کرد.

اپل متقاضی ثبت پتنتی برای طرحی جاه‌طلبانه است که کامپیوتری آل‌این‌وان با نمایشگر و صفحه‌کلیدی یکپارچه را در یک صفحه‌ی شیشه‌ای خمیده به‌تصویر می‌کشد. این درخواست که وب‌سایت Patently Apple برای اولین‌بار آن‌ را مشاهده کرده و در ماه مه سال میلادی گذشته به‌ثبت رسیده است، توصیف می‌کند که چگونه در کامپیوتری همانند آی‌مک، می‌توان قسمت ورودی اطلاعات و نمایشگر را به‌صورت سطحی‌ یکپارچه طراحی کرد. در این پتنت ساختاری به‌عنوان تکیه‌گاه در پشت دستگاه تعبیه شده است که می‌تواند جایگاه پردازنده‌ی کامپیوتر باشد یا فضای لازم برای جاسازی درگاه‌ها را فراهم کند.

بنابر دلایل متعدد، طراحی ارائه‌شده در پتنت اپل زیبا و برجسته است. اول اینکه میزان شیشه‌ای که انحنا دارد، به‌مراتب بیشتر از آن‌چیزی است که در محصولات پیشین اپل مشاهده می‌شد. نکته‌ی جالب‌توجه دیگر در رابطه‌با پتنت مذکور این است که اپل سعی دارد طراحی کامپیوترهای آل‌این‌وان را توسعه دهد و علاوه‌بر کامپیوتر و نمایشگر، صفحه‌کلید و تاچ‌پد را نیز در این محصول ادغام کند. همچنین این پتنت توضیح می‌دهد که در حین استفاده از محصول یادشده، می‌توان صفحه‌کلید را از بدنه‌ی نمایشگر جدا کرد.

فراتر از ادعاهای اصلی که در این‌ پتنت مطرح شده، اپل مفاهیم بسیار بلندپروازانه‌ای را درباره‌ی کارکرد iMac جدید شرح می‌دهد. جالب‌ترین ایده‌ی مطرح‌شده، نحوه‌ی جا دادن یک مک‌بوک در داخل کامپیوتر مذکور است. از لحاظ تئوری لپ‌تاپ مک‌بوک محتوای نمایشگر خود را به نمایشگر کامپیوتر اصلی انتقال می‌دهد و در‌همین‌حال صفحه‌کلید این دستگاه وارد شکافی می‌شود که در وسط آی‌مک تعبیه شده است و به کاربر این امکان‌ را می‌دهد از کیبورد لپ‌تاپ به‌عنوان ورودی‌های کامپیوتر آل‌این‌وان استفاده کند. نکته‌ی دیگر در ارتباط‌با پتنت جدید اپل، قابلیت تاشدن بخش کوچکی از صفحه‌ی شیشه‌ای آن است که به‌ کاربر امکان می‌دهد هنگامی‌که از دستگاه استفاده نمی‌کند آن را جمع کند.

iMac patent

باتوجه‌به طراحی افراطی دستگاه یادشده، تعجب‌آور خواهد بود اگر این پتنت که «دستگاه الکترونیکی با جزء تعبیه‌شده‌ی شیشه‌ای» نام دارد، در همین شکل و شمایل توصیف شده راهی بازار شود. بااین‌حال، باتوجه به اینکه طراحی iMac در طول دهه‌ی گذشته با وجود پیشرفت‌های جدید در ساخت شیشه، نسبتا بدون تغییر باقی مانده است، شگفت‌آور نخواهد بود اگر برخی طراحان اپل، تغییراتی بنیادین  برای این محصول درنظر بگیرند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده