هواوی احتمالا به‌زودی فروش رایانه‌ رومیزی را شروع می‌کند

هواوی احتمالا به‌زودی فروش رایانه‌ رومیزی را شروع می‌کند

گزارش‌های جدید نشان می‌دهد هواوی هم‌اکنون مشغول انجام کارهای تحقیقاتی در بازار است تا به‌زودی تولید و عرضه‌ی رایانه‌ی رومیزی را آغاز کند و در این بازار پرتلاطم، با حریفانش رقابت کند.

به‌تازگی گزارشی جدید منتشر شده که نشان می‌دهد هواوی به بازار رایانه‌های رومیزی علاقه نشان داده است. براساس این گزارش، هواوی از مدتی پیش تحقیقات جدی روی بازار رایانه‌های رومیزی را آغاز کرده است تا درصورت صلاح‌دید، در آن ورود کند. چینی‌ها سابقه‌ی طولانی‌مدتی در تولید لوارم الکترونیکی دارند و همه‌ساله محصولات متنوعی را روانه‌ی بازار می‌کنند که در بین آن‌ها گوشی‌های هوشمند و لپ‌تاپ‌ها دیده می‌شوند. با درنظرگرفتن عملکرد رضایت‌بخش هواوی در بازار لپ‌تاپ، منطقی است این شرکت بخواهد با حضور در بازار رایانه‌های رومیزی نیز، سهمی از آن را تصاحب و درآمد هنگفتی کسب کند. 

لپ‌تاپ‌های خانواده‌ی میت‌بوک هواوی (Huawei Matebook) در بازارهای زیادی عرضه شده‌اند و آمار نشان می‌دهد استقبال چشمگیری از آن‌ها شده است. بررسی‌ زومیت نیز نشان می‌دهد میت‌بوک‌های هواوی به‌طور کلی لپ‌تاپ‌های بسیار مناسب و باکیفیتی به‌شمار می‌آیند. میت‌بوک‌های هواوی در‌حال‌حاضر یکی از محصولاتی هستند که با سیستم‌عامل ویندوز مایکروسافت سازگاری دارند و به‌صورت پیش‌فرض با آن عرضه می‌شوند. ناگفته نماند هواوی پیش‌تر رایانه‌های رومیزی را تولید کرده است؛ اما این محصولات فقط برای استفاده‌های سازمانی عرضه شدند و هیچ‌گاه به‌دست مشتریان معمولی نرسیدند. با این اوصاف، رایانه‌های رومیزی جدید هواوی نخستین رایانه‌های این غول فناوری چینی خواهند بود که قرار است دردسترس مشتریان معمولی قرار گیرند و به‌‌صورت عمومی در بازار عرضه شوند.

هواوی میت بوک ایکس پرو / Huawei Matebook X Pro

لپ‌تاپ میت‌بوک ایکس هواوی

یکی از کاربران شبکه‌ی اجتماعی چینی ویبو اخبار جدید از آغاز تحقیقات هواوی روی بازار رایانه‌های شخصی به‌اشتراک گذاشته است. این کاربر ضمن اعلام خبر مذکور، مدعی شده هواوی هم‌اکنون در حال اجرای برخی نظرسنجی‌ها است تا بتواند دراین‌زمینه بهتر تصمیم‌گیری کند. براساس ادعای کاربر گفته‌شده، هواوی افراد متعددی را به‌صورت داوطلبانه دعوت و از آن‌ها سؤالاتی درزمینه‌ی دیدگاهشان درباره‌ی تولید رایانه‌ی رومیزی کرده است تا بفهمد واقعا کاربران فعلی بازار به رایانه‌های رومیزی این شرکت نیازمند هستند یا خیر. گفته می‌شود هواوی از مدتی پیش ساخت نمونه‌های اولیه‌ی رایانه‌های شخصی اختصاصی خودش را نیز آغاز کرده است؛ موضوعی که فعلا فقط در حد حدس‌و‌گمان است و نمی‌توان با اطمینان از آن یاد کرد.

پست ارسال‌شده در شبکه‌ی اجتماعی ویبو افزون‌بر اطلاعات یادشده، شامل برخی مشخصات فنی مربوط رایانه‌ی رومیزی هواوی است. براساس ادعاهای مطرح‌شده، رایانه‌ی هواوی قرار است از پردازنده‌ی کانپنگ ۹۲۰ اس (Kunpeng 920S) استفاده کند. هواوی این پردازنده‌ی مرکزی را به‌صورت اختصاصی طراحی و تولید کرده است. رایانه‌ی مذکور افزون‌بر پردازنده‌ی کانپنگ 920S قرار است حداکثر از ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی رم پشتیبانی کند. همچنین، کاربر ویبو از احتمال بهره‌مندی رایانه‌ی رومیزی هواوی از کارت گرافیک مجزا سخن به‌میان آورده است؛ موضوعی که می‌تواند به‌صورت تلویحی به این معنی باشد که محصول موردنظر در دسته‌ی رایانه‌ی گیمینگ قرار خواهد گرفت. درواقع، این احتمال را می‌دهیم که هواوی نسخه‌‌ای از رایانه‌ی رومیزی‌اش را به‌صورت ویژه برای گیمرها تولید کند.

رایانه رومیزی هواوی / Huawei Desktop PC

تصویر منتسب‌ به رایانه‌ی رومیزی هواوی

ازآنجاکه شرکت‌های متعددی از رایانه‌های تجاری هواوی استقبال کرده‌اند، تصمیم این شرکت برای افزایش میزان تولید رایانه‌ها دسکتاپ و عرضه‌ی آن‌ها برای کاربران معمولی تا حد زیادی منطقی به‌شمار می‌آید. گفتنی است هواوی قصد دارد میزان تولید رایانه‌ی تجاری‌اش را نیز افزایش دهد تا جواب‌گوی میزان تقاضای بازار باشد. تا زمانی‌که هواوی به‌صورت رسمی به این موضوع واکنش ندهد، خبر تولید رایانه‌ی شخصی این شرکت، در حد شایعه باقی می‌ماند.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی رایانه‌های دسکتاپ هواوی چیست؟

منبع gizmochina
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده