ارتقاء حافظه‌ رم آی مک پرو توسط اپل و سرویس دهندگان مجاز انجام می‌شود

ارتقاء حافظه‌ رم آی مک پرو توسط اپل و سرویس دهندگان مجاز انجام می‌شود

برخلاف نسخه‌ی استاندارد آی‌مک، کابران آی‌مک پرو باید جهت تغییر حافظه‌ی رم دستگاه خود به مراکز خدماتی اپل یا سرویس دهندگان تایید شده توسط این شرکت مراجعه کنند.

کاربران نسخه‌ی استاندارد ۲۷ اینچی آی‌مک می‌توانند با کمک دریچه‌ی کوچکی که در پشت دستگاه واقع شده حافظه‌ی رم دستگاه‌شان را ارتقاء دهند، اما در نسخه‌ی پرو انجام چنین کاری امکان‌پذیر نیست. هرچند در آی‌مک پرو امکان ارتقاء حافظه‌ی رم توسط کاربران وجود ندارد، اما می‌توان با مراجعه به فروشگاه‌های اپل و سرویس دهندگان تایید شده توسط کوپرتینویی‌ها نسبت به ارتقاء حافظه‌ی رم دستگاه اقدام کرد.

بر اساس پاسخی که رنه ریچی، نویسنده‌ی وب‌سایت iMore از اپل دریافت کرده، امکان تعویض حافظه‌ی رم آی‌مک پرو پس از خرید وجود دارد. کاربرانی که جهت ارتقاء رم به فروشگاه‌های اپل مراجعه می‌کنند تنها می‌توانند حافظه‌های ارائه شده توسط این شرکت را خریداری کنند؛ اما در دیگر مراکز خدماتی مجاز امکان خرید حافظه‌های رم ساخته شده توسط دیگر تولیدکنندگان نیز وجود دارد و حتی کاربران می‌توانند خودشان حافظه‌ی رم مورد نظرشان را با خود به‌همراه داشته باشند. البته بدون شک سیاست اپل در رابطه با ارتقاء رم در بخش‌های مختلف جهان متفاوت خواهد بود.

ارزان‌ترین نمونه‌ی آی‌مک پرو که ۴۹۹۹ دلار قیمت دارد با حافظه‌ی رم ۳۲ گیگابایتی عرضه می‌شود؛ اما این دستگاه حداکثر از ۱۲۸ گیگابایت حافظه‌ی رم پشتیبانی می‌کند. اپل برای ارتقاء حافظه‌ی رم به ۶۴ گیگابایت مبلغ ۸۰۰ دلار و جهت ارتقاء این حافظه به ۱۲۸ گیگابایت مبلغ ۲۴۰۰ دلار از کاربران مطالبه می‌کند. البته ارتقاء حافظه‌ی دستگاه پس از خرید آن معمولا در مقایسه با ارتقاء حافظه در زمان خرید ارزان‌تر است. البته پس از خرید آی‌‌مک پرو امکان ارتقاء حافظه‌ی SSD، پردازنده و کارت گرافیک دستگاه وجود نخواهد داشت.

اپل از صبح دیروز فروش آی‌مک پرو را شروع کرده و تحویل نسخه‌های ۸ و ‍۱۰ هسته‌ای آن‌ به کاربران نیز از هفته‌ی آینده شروع خواهد شد؛ اما تحویل نسخه‌های ۱۴ و ۱۸ هسته‌ای تا ۶ الی ۸ هفته‌ی آینده انجام نخواهد شد. هرچند قیمت ۴۹۹۹ دلاری برای نسخه‌ی پایه‌ی آی‌مک پرو در نظر گرفته شده، اما کوپرتینو نشین‌ها ارتقاء‌های مختلفی برای این دستگاه در نظر گرفته‌اند؛ نسخه‌ی ۱۸ هسته‌ای آی‌مک پرو با ۴ ترابایت حافظه‌ی ذخیره‌سازی و کارت گرافیک Radeon Pro Vega 64 نیز با قیمت ۱۳۱۹۹ دلار عرضه می‌شود.

منبع Macrumors

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید