رشد شدید حجم سرمایه در بازار رمزارزها پس‌از عبور قیمت بیت کوین از سطح ۳۰ هزار دلار

پنج‌شنبه ۱ تیر ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۲
مطالعه 2 دقیقه
نموادر قیمت بیت‌کوین / Bitcoin
با جهش قیمت بیت کوین به ۳۰ هزار دلار، ارزش بازار رمزارزها به‌میزان قابل توجهی افزایش یافت؛ اما دلیل آن چیست؟
تبلیغات

اخیراً شاهد هجوم سرمایه‌‌گذاری زیاد در بازار رمزارزها بوده‌ایم. این افزایش ارزش بازار در بحبوحه‌ی پیشرفت‌ها و به‌روزرسانی‌های متعدد در صنعت کریپتو رخ داد که تأثیر آن بر روی بیت کوین و سایر رمزارزها کاملاً محسوس است.

بیت کوین برترین رمزارزجهان ازنظر حجم بازار، طی ۲۴ ساعت گذشته، جهش قیمتی بسیار چشمگیری را تجربه کرده و به بالای ۳۰ هزاردلار رسیده است. این افزایش قیمت، باعث شد ارزش پادشاه رمزارزها حدود ۱۰ درصد و ارز کل بازار رمزارزها ۹٫۵ درصد افزایش یابد.

یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش قیمت بیت کوین و افزایش سرمایه‌گذاری در بازار جهانی رمزارزها، بلک‌راک است. این شرکت هفته‌ی گذشته صندوق قابل معامله‌ (ETF) بیت کوین را در بورس ثبت و ترس و عدم اطمینان به بازار ارزهای دیجیتال را به امید و اطمینان تبدیل کرد.

اقدام بلک‌راک به‌همراه تحولات مهم دیگر ازجمله رسیدن قیمت بیت کوین به سطح مهم ۳۰ هزار دلار باعث شد حجم سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها افزایش یابد.

Invesco نیز درخواستی مشابه بلک‌راک ارائه کرده است و در همین‌حال، WisdomTree و دویچه بانک به‌ترتیب با اقدامات استراتژیک در پرونده‌ی ETF بیت کوین و تشکیل پرونده برای مجوز نگهداری رمزارز، به افزایش امیدها در این بازار کمک کردند.

این اقدامات نمونه‌ای از تغییرات قابل‌توجه در دیدگاه صنعت نسبت‌به رمزارزها است و نقش مهمی در تقویت هجوم سرمایه به بازار کریپتو دارند. درواقع از تاریخ ۲۱ ژوئن ۲۰۲۳، بیش‌از ۱۰۰ میلیارد دلار پول وارد بازار رمزارزها شده که اعتقاد به پتانسیل‌ قوی دارایی‌های دیجیتال را گسترش می‌دهد.

همان‌طور که بیت‌کوینیست اشاره می‌کند، افزایش حجم سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها، نشان از افزایش اعتماد و اشتیاق میان سرمایه‌گذارانی است که به‌دنبال بازدهی مناسب و فرصت‌های متنوع در دارایی‌های دیجیتالی هستند.

ازطرف دیگر، سرمایه‌گذارانی مثل Citadel Securities، Fidelity Investments و Charles Schwab با راه‌اندازی EDX Markets، به افزایش حجم سرمایه در این بازار کمک کرده‌اند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات