کلیدهای میانبر ویندوز 11 - کاربردی ترین شورت‌کات‌ها

سه‌شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰
مطالعه 16 دقیقه
به‌کمک کلیدهای میانبر کیبورد در جدیدترین سیستم‌عامل مایکروسافت، ویندوز 11، حرفه‌ای‌تر عمل کنید و به کارهایتان سرعت ببخشید.
تبلیغات

ماوس وسیله‌ای است که تشخیص و انتخاب و کلیک روی صفحه و آیتم‌ها را آسان می‌کند؛ بنابراین، یادگیری استفاده از آن حتی برای افرادی که اولین‌بار کار با کامپیوتر را یاد می‌گیرند، خیلی طول نمی‌کشد. درمقابل برای کاربران ماهر، صفحه‌کلید ابزار بسیار قدرتمندتری است که کاربردهای آن بسیار فراتر از تایپ‌کردن است. میانبرها یکی از عواملی هستند که باعث سریع‌تر انجام‌شدن کارها و استفاده حرفه‌ای از کیبورد می‌شوند.

میانبرهای صفحه‌کلید کلیدها یا ترکیبی از کلیدها هستند که راهی جایگزین برای انجام کاری ارائه می‌کنند که معمولاً با ماوس انجام می‌‌شود و به کاربران کمک می‌کنند که بسیاری از اعمال را بدون نیاز به حرکت‌دادن ماوس و طی‌کردن مراحلی طولانی برای انجام برخی از اعمال خاص و پراستفاده انجام دهند. میانبرها به‌قدری کاربردی هستند که در هر سیستم‌عامل و نرم‌افزاری سازنده آن‌ها را تعریف می‌کند؛ اما معمولاً بسیاری از کاربران از وجود آن‌ها بی‌خبرند یا تنها با تعداد محدودی از آن‌ها آشنایی دارند.

در ویندوز نیز، برای اعمال و عملکردهای مختلف تعداد بسیار زیادی از میانبرهای مختلف به‌صورت پیش‌فرض تعریف شده است که بسیاری از ما با برخی از نمونه‌های رایج و شناخته‌شده آن‌ها همچون کپی‌‌و‌پیست‌کردن آشنا هستیم؛ اما فهرست بلندبالایی از میانبرهای دیگر نیز وجود دارند که شاید از وجودشان خبر نداشته باشید. در این مقاله، فهرستی از پرکاربردترین این میانبرها را ارائه داده‌ایم.

ازآن‌جاکه بسیاری از ویژگی‌ها و تنظیمات ویندوز ۱۱ مانند ویندوز ۱۰ است، بسیاری از این میانبرها در نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز نیز کار می‌کنند؛ بااین‌حال، چندین میانبر تازه به جدیدترین نسخه ویندوز اضافه شده است که شامل چند شورت‌کات کیبورد منحصر‌به‌فرد برای انجام سریع‌تر کارها و بهبود کلی بهره‌وری از آن است. در‌ادامه، راهنمای جامعی از میانبرهای مفید کیبورد ویندوز 11 آورده شده است.

عناوینی که در این مطلب خواهید خواند:

میانبرهای عمومی و پراستفاده ویندوز 11

تعداد زیادی میانبر برای اقداماتی وجود دارد که می‌تواند در بخش‌های مختلف ویندوز 11 یا در برنامه‌های گوناگون مفید باشد. در این جدول، میانبرهای پرکاربرد مانند میانبر کپی و پیست فایل و رفرش صفحه ذکر شده است که برای اکثر کاربرها ممکن است مفید باشد.

میانبرهای ویندوز ۱۱ برای دسترسی به ویژگی ها و برنامه‌ها

احتمالاً می‌دانید که به‌کمک کلید ویندوز روی کیبورد، می‌توانید منو استارت را باز کنید؛ اما آیا می‌دانستید که می‌توانید از ترکیب کلید ویندوز با انواع کلیدهای دیگر برای باز‌کردن برنامه‌ها و ویژگی‌های خاص ویندوز 11 استفاده کنید؟ در‌ادامه، جدولی از کارهای مهمی را آورده‌ایم که می‌توان با میانبر ویندوز انجام داد.

میانبرهای کیبورد برای چندوظیفگی و مدیریت پنجره در ویندوز

اگر چندین برنامه باز دارید، میانبرهای صفحه‌کلید می‌تواند راه مؤثرتری برای مدیریت آن‌ها باشد.

کلیدهای میانبر ویندوز ۱۱ برای فایل اکسپلورر

فایل اکسپلورر یکی از ویژگی‌های مهم ویندوز 11 است؛ زیرا به شما امکان می‌دهد تمام فایل‌های خود را مشاهده و مدیریت کنید. چندین میانبر وجود دارد که می‌توانید با استفاده از کیبورد، تجربه استفاده از فایل اکسپلورر را آسان‌تر و سریع‌تر کنید.

میانبرهای کیبورد برای کادرهای محاوره‌ای

کادرهای محاوره‌ای یا Dialogue Boxها بخش دیگری از رابط گرافیکی ویندوز را تشکیل می‌دهند که می‌تواند شامل منوها، صفحات ویژگی‌ها و... باشد. بسته به پیچیدگی کادرهای محاوره‌ای، ممکن است بتوانید از چند میانبر صفحه‌کلید برای پیمایش آن استفاده کنید.

میانبرهای ویندوز ۱۱ برای برای نوار وظیفه

استفاده از نوار وظیفه در ویندوز 11 نیز می‌تواند با کمک شورت‌کات‌های کیبورد آسان‌تر شود. در این‌جا چند ترکیب کلید وجود دارد که می‌تواند به شما در انتخاب سریع‌تر موارد مرتبط با نوار وظیفه کمک کند.

در این مقاله، به اکثر میانبرهای مفید کیبورد ویندوز 11 را اشاره کردیم. همه این میانبرها امکان پیمایش بخش‌های خاصی از سیستم‌عامل یا برنامه‌های مختلف بدون نیاز به استفاده از ماوس را به شما می‌دهند تا حین انجام کارها تمرکزتان به‌هم نریزد و سرعتتان کم نشود. اگر به‌خاطر‌سپردن این شورت‌کات‌ها برایتان سخت است، برنامه PowerToys مایکروسافت ابزاری به نام Shortcut Guide دارد که به شما امکان می‌دهد میانبرهایی را مشاهده کنید که با کلید Windows کار می‌کنند. متأسفانه این ابزار میانبرهای دیگر را نمایش نمی‌دهد.

امیدواریم این مقاله برایتان مفید بوده باشد. اگر میانبر مدنظرتان را در این جداول پیدا نکردید یا میانبرهای دیگری افزون‌بر موارد ذکرشده می‌شناسید، آن را با ما و دیگر کاربران زومیت معرفی کنید. شما همچنین می‌توانید راهنمای استفاده از کلیدهای میانبر ویندوز 10 را نیز در زومیت بخوانید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات