پاناسونیک عینک واقعیت مجازی جدیدی با طراحی متفاوت رونمایی کرد

پاناسونیک عینک واقعیت مجازی جدیدی با طراحی متفاوت رونمایی کرد

پاناسونیک اولین عینک واقعیت مجازی جهان با قابلیت پشتیبان از HDR و UHD را با طراحی شبیه به فیلم‌های علمی‌تخیلی معرفی کرد.

پاناسونیک در نمایشگاه CES 2020 عینک واقعیت مجازی با پشتیبانی از HDR و UHD را رونمایی کرد که طبق ادعای خود شرکت، در نوع خود اولین محسوب می‌شود. با نگاهی به عینک شرکت ژاپنی، متوجه طراحی ساختارشکن آن می‌شویم که احتمالا درمقایسه‌با نسخه‌های موجود راحتی بیشتری نیز برای کاربر به‌همراه خواهد داشت.

با افزایش به‌کارگیری شبکه‌ی 5G در سرتاسر جهان، پیش‌بینی ظهور و توسعه‌ی سرویس‌های باکیفیت مبتنی‌بر واقعیت مجازی دور از انتظار نیست. درواقع، شاید در آینده‌ای نه‌چندان دور سرویس‌هایی همچون مشاهده‌ی مسابقه‌های ورزشی ازطریق واقعیت مجازی یا اشتراک تجربه‌های سفر و تفریح با استفاده از این فناوری را شاهد باشیم. عینک‌های واقعیت مجازی موجود در بازار طراحی بزرگی دارند و عموما کاربر را به بستن عینک به پشت سر و اتصال به پلتفرمی بزرگ ملزم می‌کنند؛ درنتیجه، ابزارهای موجود با وجود قابلیت نمایش تصاویر با کیفیت و کیفیت صدای عالی، تجربه‌ی کاربری آن‌‌چنان خوشایندی رقم نمی‌زنند.

پاناسونیک برای توسعه‌ی عینک واقعیت مجازی خود با شرکت Kopin Corporation همکاری کرده است که از پیش‌گامان تولید نمایشگر برای دستگاه‌های واقعیت مجازی محسوب می‌شود. به‌علاوه، فناوری‌های اختصاصی صوتی و تصویری برند ژاپنی نیز در ساخت عینک جدید به‌کار گرفته شده‌اند. از میان فناوری‌های مذکور می‌توان از فناوری‌های پردازش سیگنال نام برد که در مسیر توسعه‌ی تجهیزات ویدئویی همچون تلویزیون و پخش‌کننده‌های دیسک بلوری، در پاناسونیک به بلوغ رسیدند. فناوری‌های آکوستیک در محصولات صوتی Technics و فناوری‌های نوری استفاده‌شده در دوربین‌های دیجیتال لومیکس نیز در عینک واقعیت مجازی پاناسونیک استفاده شده‌اند.

عینک واقعیت مجازی HDR پاناسونیک

فناوری‌های اختصاصی که در سال‌های پیش در پاناسونیک توسعه یافتند، به شرکت ژاپنی امکان دادند عینک واقعیت مجازی سبک و فشرده را تولید کند. عینک آن‌ها طبق ادعاهای مطرح‌شده در مراسم رونمایی، توانایی ارائه‌ی تصاویر با کیفیت عالی و صدای بهینه را دارد که احساسی واقعی را به مخاطب منتقل می‌کند. کاربر با استفاده از عینک واقعیت مجازی پاناسونیک، خود را کاملا داخل دنیای دیجیتال حس می‌کند و همچنین راحتی عینک‌ها نیز به تجربه‌ی واقعی‌تر کمک می‌کند.

پاناسونیک عینک واقعیت مجازی خود را با همکاری Kopin و 3M توسعه داده است

عینک واقعیت مجازی پاناسونیک در دسته‌ی UHD قرار می‌گیرد که توانایی نمایش تصاویر HDR را دارد. پنل‌ به‌کاررفته در عینک از جنس OLED است که با همکاری Kopin ساخته شد. پاناسونیک ادعا می‌کند تصاویر را با حالتی طبیعی و نرم برای کاربر نمایش می‌دهد و در تصاویر از خط مرزی خبری نیست؛ یعنی حالت مرسوم در عینک‌های واقعیت مجازی که در محل خط ترکیب پیکسل‌ها دیده می‌شود.

پاناسونیک در معرفی عینک واقعیت مجازی خود ادعا می‌کند محصول جدید، بازه‌ای گسترده‌ از فرکانس‌ها را از بسیار پایین تا می‌تواند بازتولید کند. شرکت سازنده با استفاده از درایور داینامیک Technics و جریان مغناطیسی آن، لرزش دقیق دیافراگم را ایجاد می‌کند که بازتولید صدا را با کمترین سطح تخریب کیفیت به‌همراه خواهد داشت.

عینک واقعیت مجازی HDR پاناسونیک

همان‌طورکه گفته شد، طراحی سبک عینک واقعیت مجازی پاناسونیک یکی از مزیت‌های اصلی آن محسوب می‌شود. محصول شرکت ژاپنی بدون نیاز به هدبند روی چشم سوار می‌شود. ماژول اپتیکی استفاده‌شده در لنزها نیز به‌صورت مشترک Kopin و 3M و پاناسونیک طراحی کرده‌اند. همان‌طورکه در تصاویر می‌بینید، طراحی عینک نیز به عینک‌های مرسوم شبیه به‌نظر می‌رسد.

پاناسونیک درکنار رونمایی عینک واقعیت مجازی جدید خود اعلام کرد باتوجه‌به افزایش استقبال از سرویس‌های 5G و خدمات وابسته، توسعه‌ی عینک‌های واقعیت مجازی را ادامه می‌دهد تا با کاربردهای گوناگون، مشتریان بیشتری را به پلتفرم خود جذب کند.

منبع prnewswire
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده