نمایشگاه CES 2019 پذیرای ۴٬۵۰۰ غرفه‌دار و ۱۸۰ هزار نفر بازدیدکننده خواهد بود

شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۵
مطالعه 3 دقیقه
نمایشگاه CES 2019 ظاهرا قرار است پذیرای ۴٬۵۰۰ غرفه‌دار و البته ۱۸۰ هزار نفر بازدیدکننده از سراسر دنیا باشد؛ این نمایشگاه در ژانویه‌ی ۲۰۱۸ برگزار خواهد شد.
تبلیغات

طبق جدیدترین اخبار منتشرشده از سوی Consumer Technology Association، نمایشگاه CES 2019 قرار است به بزرگ‌ترین نمایشگاه CES در تاریخ تبدیل شود؛ گفتنی است که این شرکت، نمایشگاه بزرگ CES را به‌صورت سالانه در شهر لاس‌وگاس آمریکا در ماه ژانویه برگزار می‌کند.

کارن چاپکا، مدیر اجرایی شرکت CTA، روز گذشته در جریان برگزاری جلسه‌ای مطبوعاتی در سان‌فرانسیسکو، اعلام کرد که CES 2019 قرار است پذیرای ۴ هزار و ۵۰۰ غرفه‌دار و ۱۸۰ هزار بازدیدکننده از ۱۵۰ کشور دنیا باشد؛ در ضمن گفته می‌شود که امسال فضایی بالغ بر ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار فوت مربع (معادل بیش از ۲۵۰ هزار متر مربع) به نمایشگاه اختصاص داده شده است. وی مدعی شده که ۲۵۰ شرکت از سان‌فرانسیسکو در این همایش شرکت خواهند کرد؛ CES 2019 همچنین میزبان ۱٬۲۰۰ استارتاپ خواهد بود.

چاپکا در جلسه‌ی مطبوعاتی روز گذشته گفت که مدیرعامل اپراتور آمریکایی ورایزن قصد دارد طی برگزاری CES امسال، روی سن حضور پیدا کند؛ مدیرعامل ورایزن قصد دارد در جریان این همایش توضیحاتی را در مورد اهمیت فناوری پهنای باند بی‌سیم 5G ارائه دهد. گفتنی است که ورایزن اخیرا شبکه‌های نسل پنجم را در چندین شهر ایالات متحده‌ی آمریکا (از جمله ساکرامنتو) به‌راه‌انداخته و قصد دارد به‌مرور زمان، این روند را گسترش دهد.

کارشناسان مدعی هستند که شبکه‌های 5G می‌توانند نسبت به شبکه‌های 4G، به‌میزان ۱۰۰ برابر سریع‌تر باشند؛ به‌علاوه، گفته می‌شود که 5G در مقایسه با نسل قبل، ۵ برابر کارایی بیشتری دارد. چاپکا در ارتباط با CES 2019 می‌گوید:

[در جریان برگزاری همایش امسال] از فناوری‌هایی صحبت خواهیم کرد که لحظه‌به‌لحظه زندگی مردم را دست‌خوش تغییر می‌کنند و کارهای مفید زیادی را به‌انجام می‌رسانند.
نمایشگاه CES

در کنار این موارد، ظاهرا لیزا سو (مدیرعامل Advanced Micro Devicesجینی رومتی (مدیرعامل IBM) و آی‌.‌پی. پارک (از مدیران اجرایی ال‌جی) قرار است در نمایشگاه CES 2019 به سخنرانی بپردازند. 

نمایشگاه CES 2018 پذیرای ۱۸۲ هزار و ۱۹۸ نفر بازدیدکننده بود که از میان این تعداد، ۶۳ هزار و ۷۸۴ نفر از کشورهای خارجی در آن حضور داشتند. چاپکا می‌گوید که CTA انتظارِ چنین استقبالی را برای CES 2019 هم دارد؛ همایش امسال قرار است از روز هشتم ژانویه‌ی ۲۰۱۹ (۱۸ دی ۱۳۹۷) به‌صورت رسمی آغاز به کار کند.

در CES امسال برای اولین‌بار شاهد چندین دسته‌ی جدید شامل محصولات مربوط به ورزش‌های الکترونیکی، پزشکی، توریستی و مواردی دیگر خواهیم بود. به‌علاوه، در این همایش چند بخش قدیمی نظیر شهرهای هوشمند، هوش مصنوعی و رباتیک باری دیگر به CES باز خواهند گشت.

در CES 2019 شاهد محصولات جذابی در دسته‌‌های AR ،VR و 5G خواهیم بود

استیو کویینگ، معاون بخش تحقیقات شرکت CTA، گفته است که در میان محصولات جدید نمایشگاه CES 2019 شاهد نخستین نمایشگرهای 8K تجاری و موارد دیگری خواهیم بود. همچنین قرار است در همایش امسال محصولات غیرپوشیدنی مبتنی بر واقعیت افزوده (نظیر آینه‌های هوشمند) و محصولات جذاب دیگری در زمینه‌ی واقعیت مجازی، 5G، شهرهای هوشمند و ماشین‌های خودران باشیم. جالب است بدانید که شرکت‌های P&G و WWE هم در CES 2019 حضور خواهند داشت.

معاون بخش تحقیقات CTA در بخش دیگری از سخنانش به قانون جدید وضع‌شده توسط دونالد ترامپ برای افزایش تعرفه‌ی محصولات وارداتی به آمریکا، اظهار نگرانی کرد. وی گفته است که وقتی تعرفه‌های گمرکی در روز یکم ژانویه (۱۱ دی ۱۳۹۷) به ۲۵ درصد برسد، شاهد اثرات اصلی این قانون جدید خواهیم بود. تلویزیون‌ها، دستگاه‌های هوشمند و دستگاه‌های بلوتوثی از این قانون جدید معاف هستند، اما قانون افزایش تعرفه شامل بسیاری از محصولات از جمله مودم‌ها و روترها می‌شود و این موضوع بسیار اثرگذار است.

زومیت به رسم سال‌های گذشته، امسال نیز پوشش جامعی را از نمایشگاه CES ارائه خواهد داد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات