سامسونگ از تلویزیون ۱۴۶ اینچی و ماژولار میکرو ال‌ای‌دی رونمایی کرد

سامسونگ از تلویزیون ۱۴۶ اینچی و ماژولار میکرو ال‌ای‌دی رونمایی کرد

سامسونگ در جریان رویداد CES و مراسم First Look، از محصول خارق‌العاده‌ی خود به نام The Wall رونمایی کرد.

سامسونگ با یک تلویزیون غول‌پیکر 4K به نام The Wall به CES 2018 آمده است. شرکت کره‌ای ادعا می‌کند این محصول اولین تلویزیون ماژولار دنیا است. The Wall اندازه‌ای ۱۴۶ اینچی دارد و از فناوری MicroLED برای تولید تصاویر بهره می‌گیرد.

میکروال‌ای‌دی نقاط مثبت مشترکی با OLED دارد. در این فناوری هر ال‌ای‌دی که اندازه‌ای میکروسکوپی دارد، می‌تواند از خود نور ساطع کند. در نتیجه نیازی به بک‌لایت یا نور پس‌زمینه نیست. از فواید این فناوری تولید رنگ سیاه عمیق و رنگ‌های زنده است که پیش‌تر در OLED-ها شاهد بوده‌ایم. همچنین در تلویزیون‌های دارای فناوری میکروال‌ای‌دی، میزان روشنایی صفحه به طرز خارق‌العاده‌ای بالا است.

تلویزیون مورد بحث از طراحی بدون حاشیه‌ بهره می‌برد که سامسونگ آن را ماژول محور می‌نامد. به گفته‌ی سامسونگ، این رویکرد در نهایت به جایی ختم خواهد شد که به کاربران این امکان را بدهد تا اندازه‌ی تلویزیون را متناسب با نیاز خود تنظیم کنند. غول کره‌ای دنیای فناوری فعلا جزئیات چگونگی این موضوع را اعلام نکرده است. در عوض به گفتن این جمله بسنده کرد: «نمایشگر ماژولار می‌تواند برای ساخت یک نمایشگر هم‌اندازه‌ی دیوار مورد استفاده قرار گیرد یا صرفا این امکان را به کاربر می‌دهد که اندازه‌ی نمایشگرهای قدیمی خود را متناسب با اتاق جدید در منزل افزایش بدهد.»

میکرو ال‌ای‌دی

سامسونگ حتی مشخص نکرد که چه تعداد ماژول در مدل مفهومی نمایش داده‌شده در مراسم First Look وجود دارد و فقط نمونه‌هایی از پنل‌های میکروال‌ای‌دی از نزدیک نشان داده شدند تا فوق کوچک بودن پیکسل‌های RGB به‌خوبی معلوم شود.

فعلا The Wall در حد یک مدل مفهومی است؛ اما سامسونگ تصمیمات جدی در مورد تجاری‌سازی آن دارد. اطلاعات بیشتر قرار است در عرضه‌ی جهانی آن در همین بهار منتشر شود؛ اما شکل نهایی این محصول هرچه باشد، می‌توان مطمئن بود آن‌قدر گران‌قیمت است که فعلا در هر منزلی جا نخواهد داشت.

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده