تلویزیون میکرو LED سامسونگ در نمایشگاه CES 2018 رونمایی می‌شود

تلویزیون میکرو LED سامسونگ در نمایشگاه CES 2018 رونمایی می‌شود

گفته می‌شود سامسونگ در نمایشگاه CES 2018 از تلویزیون ۱۵۰ اینچی میکرو LED خود رونمایی خواهد کرد. این شرکت قصد دارد فناوری‌های جدیدی در نسل بعدی تلویزیون‌ها به کار گیرد.

چند ماه قبل گزارش شده بود که سامسونگ تلاش می‌کند فناوری‌های پیشرفته‌ای برای نسل بعدی تلویزیون‌ها توسعه دهد. به نظر می‌رسد سامسونگ به تلاش‌های خود سرعت بخشیده است تا هرچه سریع‌تر تلویزیون میکرو LED را تولید کند. سامسونگ اوایل امسال یک شرکت تایوانی را خریداری کرد تا بتواند از تکنولوژی Micro LED در نسل بعدی تلویزیون‌ها استفاده کند.

منابع خبری کره جنوبی مدعی شدند که سامسونگ قصد دارد در نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی ۲۰۱۸ (CES 2018) از تلویزیون ۱۵۰ اینچی میکرو LED خود رونمایی کند. ازآنجاکه سامسونگ روند تولید تلویزیون اولد را متوقف کرده است، به نظر می‌رسد که تلویزیون‌های آینده خود را تحت فناوری میکرو LED تولید کند.

سامسونگ در نمایشگاه CES 2018

سامسونگ همیشه در این نمایشگاه از یک تلویزیون پرچم‌دار رونمایی کرده است؛ بنابراین CES 2018 فرصت مناسبی برای معرفی تلویزیون ۱۵۰ اینچی Micro LED خواهد بود.

میکرو LED در برخی جزئیات به فناوری اولد شباهت دارد. هر دو با استفاده از دیودهای متصاعدکننده‌ی نور ساخته شده‌اند و از خود نور ساطع می‌کنند. این بدان معنا است که هرکدام از ساب پیکسل‌ها نور خود را تولید می‌کند و مثل LCD به نور پس‌زمینه مجزا نیاز ندارد.

همین مسئله باعث می‌شود که پنل‌ میکرو LED رنگ مشکی عمیق‌تری ایجاد کند و نسبت کنتراست بالایی داشته باشد؛ اما نسبت به پنل‌های اولد، روند تولید آسان‌تری دارد. این پنل‌ها همچنین در مقایسه با پنل‌های اولد باریک‌تر هستند.

قیمت بالای این پنل‌ها باعث شده است که تبلیغات گسترده‌ای برای تلویزیون‌های میکرو LED صورت نگیرد. سامسونگ قصد دارد تا سال آینده و با توسعه بیشتر این فناوری، نمونه‌های به‌صرفه‌تری وارد بازار کند.

منبع sammobile
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده