آئودی دستیار صوتی خودروهایش را به ChatGPT مجهز می‌کند

جمعه ۸ تیر ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۰
مطالعه 1 دقیقه
شاسی بلند آئودی RS Q8 پرفورمنس از نمای سه رخ جلو
آئودی اعلام کرد که خودروهای جدید این شرکت به ChatGPT مجهز می‌شوند.
تبلیغات

آئودی از ادغام ChatGPT در سیستم اطلاعات‌سرگرمی خودروهایش از ماه آینده خبر داد. مالکان حدود دو میلیون خودرو آئودی تولیدشده از سال ۲۰۲۱ به‌بعد، در صورتی که خودروهایشان به نسل سوم سیستم اطلاعات‌سرگرمی MIB 3 مجهز باشد، می‌توانند از ChatGPT استفاده کنند.

براساس بیانیه‌ی رسمی آئودی، خودروهای جدیدی مانند Q6 e-tron و مدل‌های آینده با معماری الکترونیکی E3 1.2 از چت‌جی‌پی‌تی به‌صورت پیش‌فرض بهره‌مند خواهند بود.

رانندگان می‌توانند از کنترل صوتی پیشرفته برای کار با سیستم‌ اطلاعات‌سرگرمی خودرو، مسیریابی روی نقشه و کنترل سیستم تهویه‌ مانند گذشته استفاده کنند؛ اما از این پس همچنین می‌توانند سؤالات عمومی‌تری بپرسند تا ChatGPT به آن‌ها پاسخ دهد.

آئودی می‌گوید گفت‌وگو با استفاده از زبان طبیعی، رانندگی را ایمن‌تر می‌کند؛ زیرا در هیچ نقطه‌ای نیازی به برداشتن چشم از جاده نیست. دستیار آئودی فقط زمانی سؤالات را به ChatGPT ارسال می‌کند که خودش نتواند به آن‌ها پاسخ دهد.

برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی، تمام سؤالات و پاسخ‌ها پس از پردازش از خودرو حذف می‌شوند و ChatGPT هرگز به اطلاعات خودرو دسترسی ندارد. آئودی وعده می‌دهد که در آينده می‌توانید سؤالاتی فنی مثلا درباره‌ی فشار باد تایرها از ChatGPT بپرسید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات