فولکس‌واگن دستیار صوتی جدیدی برپایه ChatGPT برای خودروهایش معرفی کرد

یک‌شنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۰
مطالعه 1 دقیقه
نمای داخل کابین خودروی فولکس واگن
فولکس‌واگن نسخه‌ی جدید دستیار صوتی IDA مجهز به هوش مصنوعی را برای خودروهایش معرفی کرد.
تبلیغات

فولکس‌واگن دستیار صوتی جدیدی برپایه‌ی ChatGPT برای سیستم اطلاعات‌سرگرمی خودروهایش معرفی کرد. نسخه‌ی جدید دستیار صوتی IDA از هم‌اکنون در تمام مدل‌های برقی خانواده‌ی ID و جدیدترین مدل‌های گلف و تیگوان و پاسات در دسترس است.

براساس بیانیه‌ی رسمی فولکس‌واگن، ChatGPT در هسته‌ی اصلی دستیار صوتی IDA ادغام شده است تا رانندگان بتوانند با خودرویشان به‌طور طبیعی صحبت کنند. غول خودروسازی آلمانی به رانندگان وعده‌ی دسترسی آسان به اطلاعات جاذبه‌های گردشگری و اطلاعات ورزشی و حتی کمک به حل مسائل ریاضی پیچیده داده است.

غربیلک فرمان و کابین خودرو فولکس‌واگن
Volkswagen

در‌حال‌حاضر، دستیار صوتی IDA به رانندگان امکان کنترل سیستم سرگرمی و مسیریابی و تهویه‌ی مطبوع را می‌دهد. ادغام ChatGPT می‌تواند توانایی‌های IDA را به سطح بالاتری ببرد. رانندگان می‌توانند با استفاده از قابلیت‌های ChatGPT، سؤالات پیچیده مطرح کنند و وارد مکالمه شوند و پاسخ‌های دقیق دریافت کنند.

فولکس‌واگن می‌گوید که اطلاعات شخصی کاربران در طول استفاده از ChatGPT محرمانه باقی می‌ماند و پرسش‌هایی که به این چت‌بات ارسال می‌شوند، بلافاصله حذف خواهند شد.

IDA از پنج زبان انگلیسی (آمریکایی و بریتانیایی)، اسپانیایی، چک و آلمانی پشتیبانی می‌کند. اینکه به‌کارگیری ChatGPT در خودرو تا چه اندازه برای رانندگان کاربردی خواهد بود، در آینده مشخص می‌شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات