صدای ابرخودرو ۱۲ سیلندر ۲۰۲۴ فراری را بشنوید و احساس قدرت کنید!

پنج‌شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۱
مطالعه 1 دقیقه
لوگو فراری روی خودرو قرمز
فراری با انتشار دو کلیپ کوتاه، از معرفی ابرخودرو پرقدرت جدیدش در آینده‌ی نزدیک خبر داد.
تبلیغات

فراری مثل گذشته با معرفی جدیدترین محصول سری مارانللو (Maranello)، وفاداری‌ خود را به موتورهای V12 به رخ می‌کشد. این شرکت با انتشار دو ویدیوی کوتاه اعلام کرد ابرخودرو جدید ۱۲ سیلندرش را در تاریخ ۳ می (۱۴ اردیبهشت) معرفی خواهد کرد.

اولین ویدیوی فراری با این جمله آغاز می‌شود: «پیشرانه‌ی V12 که فراتر از تکرار است.» پس‌از نمایش کوتاه صحبت‌های انزو فراری فقید درمورد موتورهای ۱۲ سیلندر، صدای استارت خودرو و حرکت پرشتاب آن به گوش می‌رسد.

کلیپ دوم فراری کوتاه‌تر است و نمای مختصری از بدنه و لوگوی خودرو جدید این شرکت را به‌همراه نمایی از پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر به‌نمایش می‌گذارد.

خودرو جدید فراری با کد F167 به‌عنوان جانشین 812 Superfast به بازار می‌آید و مثل آن از موتور ۱۲ سیلندر بهره می‌برد.

سؤال مهم این است که آیا فراری جدید، هیبریدی خواهد بود؟ این خودروساز در سال‌های اخیر موفقیت‌های چشم‌گیری با خودروهای هیبریدی به‌دست آورده و ۴۴ درصد از خودروهایی که در سال ۲۰۲۳ عرضه کرده است، به سیستم برقی کمکی مجهز بوده‌اند.

باتوجه‌به اینکه خودرو‌ جدید فراری جانشین Superfast 812 است، انتظار می‌رود همچنان از موتور V12 با حجم ۶٫۵ لیتر و قدرت ۸۱۵ اسب بخار بهره ببرد. البته گفته می‌شود فراری در این مدل جدید، قدرت موتور را بیش‌ از پیش ارتقاء خواهد داد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات