خودرو SU7 شیائومی رونمایی شد؛ هجوم همه‌جانبه چینی‌ها به قلمرو تسلا

پنج‌شنبه ۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۷
مطالعه 5 دقیقه
خودرو شیائومی Xiaomi SU7 از نمای سه رخ جلو آبی
شیائومی با رونمایی اولین خودرو برقی‌اش به قلمرو تسلا وارد شد. خودرو سدان SU7 به سیستم خودران مجهز است.
تبلیغات

شیائومی که در سال‌های اخیر با تولید انواع گوشی شیائومی و گوشی پوکو نامش را بر سر زبان‌ها انداخته است، مراسمی در چین برگزار کرد تا اولین خودرو برقی خود را به‌نمایش بگذارد. شرکت سرشناس چینی ازاین‌پس جدیدترین رقیب تسلا است.

نمای نیم رخ خودرو شیائومی Xiaomi SU7

شیائومی در مراسم امروز اعلام کرد که می‌خواهد به یکی از برترین تولیدکنندگان خودرو برقی در دنیا تبدیل شود. لی جون، مدیرعامل شیائومی، گفت: «با سخت‌کوشی در ۱۵ تا ۲۰ سال آینده، به یکی از پنج خودروساز برتر دنیا تبدیل خواهیم شد.»

اولین خودرو برقی شیائومی که Xiaomi SU7 نام دارد، در دسته‌ی خودروهای سدان قرار می‌گیرد و سازگاری زیادی با گوشی‌های این شرکت خواهد داشت.

خودرو شیائومی Xiaomi SU7 مدل آبی از نمای کناری
نمای جلو خودرو شیائومی Xiaomi SU7 آبی
نمای پشت خودرو شیائومی Xiaomi SU7 مدل آبی

نکته‌ی قابل توجه این است که SU7 همچون گوشی‌ها و سایر محصولات شیائومی به سیستم‌عامل اختصاصی HyperOS مجهز است.

بر اساس گفته‌ی شیائومی، SU7 دارای طول، عرض و ارتفاع به‌ترتیب ۴٫۹ متر، ۱٫۹ متر و ۱٫۴ متر است و فاصله‌ی بین دو محورش به ۳٫۰ متر می‌رسد.

آینه بغل خودرو شیائومی Xiaomi SU7

خودرو شیائومی در تیپ‌های مختلف دارای باتری ۷۳٫۶ کیلووات‌ساعتی و ۱۰۱ کیلووات‌ساعتی خواهد بود. مطابق استانداردهای چرخه‌ی آزمایش CLTC چین، اولین خودرو شیائومی حداکثر ۸۰۰ کیلومتر مسافت طی می‌کند.

نمای داخل کابین خودرو شیائومی

عبارت SU در نام خودرو شیائومی مخفف Speed Ultra است. این سبک نام‌گذاری نشان می‌دهد SU7 در زمینه‌ی عملکرد و سرعت، حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

موتور HyperEngine اولین خودرو برقی شیائومی

خودرو برقی شیائومی به موتور HyperEngine مجهز است و از سیستم خودران پیشرفته استفاده می‌کند. سرعت این خودرو در ۵٫۲۸ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتربرساعت می‌رسد.

شیائومی افزون‌بر SU7 از مدل پیشرفته‌تر این خودرو با نام SU7 Max هم پرده‌برداری کرده است که در تنها ۲٫۷۸ ثانیه سرعتش از صفر به ۱۰۰ کیلومتربرساعت می‌رسد.

مشخصات خودرو شیائومی SU7 Max به همراه تصویر در فضای باز

بر اساس گفته‌ی شیائومی، مدل عادی دارای دامنه‌ی حرکتی ۶۶۸ کیلومتر، حداکثر سرعت ۲۱۰ کیلومتربرساعت و گشتاور ۴۰۰ نیوتن‌متر است.

مدل SU7 Max تا ۸۰۰ کیلومتر مسافت طی می‌کند، حداکثر سرعت ۲۶۵ کیلومتربرساعت دارد و گشتاورش ۸۳۸ نیوتن‌متر اعلام شده است.

شیائومی می‌گوید SU7 به سیستم شارژ پرسرعت ۸۰۰ ولت HyperCharge مجهز است. این سیستم می‌تواند با پنج دقیقه شارژ، طی‌کردن مسافت ۲۲۰ کیلومتر را امکان‌پذیر کند. با ۱۵ دقیقه شارژ می‌توانید ۵۱۰ کیلومتر با خودرو شیائومی مسافت طی کنید.

چراغ پشتی خودرو شیائومی Xiaomi SU7 از نمای نزدیک
چراغ جلو خودرو شیائومی Xiaomi SU7 از نمای نزدیک آبی

خودرو برقی شیائومی در حالی رونمایی می‌شود که بازار وسایل نقلیه‌ی الکتریکی تا حدی از رونق افتاده و حالا تقاضا برای این محصولات کمتر شده است.

ازطرفی شرکت‌هایی مثل تسلا در ماه‌های اخیر تلاش کرده‌اند با کاهش قیمت خودرو (خصوصاً در بازار چین) توجه مردم را جلب کنند. شیائومی فعلاً قیمت خودروهای جدیدش را اعلام نکرده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات