این خودرو یک وجه اشتراک عجیب با سگ‌ها دارد! [تماشا کنید]

سه‌شنبه ۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۵
مطالعه 2 دقیقه
نیو ET9 از نمای کناری در فرودگاه با پس‌زمینه‌ی یک هواپیما
خودرو نیو ET9 می‌تواند با تکان‌دادن شاسی خود برف‌ها را از روی بدنه پاک کند.
تبلیغات

شرکت چینی نیو (NIO)، سازنده‌ی خودرو الکتریکی، قابلیت جدید و تأثیرگذار خودرو لوکس ET9 را رونمایی کرد. این سدان الکتریکی به‌لطف سیستم شاسیِ هوشمند خود می‌تواند برف را از بدنه‌اش بتکاند و پاک کند!

نیو ET9 درحال تکان دادن برف از روی خود

در ویدئویی که در شبکه‌ی اجتماعی ویبو منتشر شد، نمونه‌ای استتار‌شده از ET9 را می‌بینیم که با لرزش به چپ و راست، برف سنگین روی خود را می‌تکاند. این ویژگی که شباهتی مثال‌زدنی به تکان‌خوردن سگ‌ها برای پاک‌کردن بدنشان دارد، با از‌بین‌بردن نیاز به پاک‌کردن دستی برف، احتمالاً برای ساکنان مناطق سردسیر بسیار کاربردی خواهد بود.

شاسیِ لرزاننده، تنها یکی از چند ویژگی تکنولوژیک جالب این خودرو الکتریکی جدید است. ET9 که نیو آن را به عنوان «مدل مدیریتی فوق ممتاز» توصیف می‌کند، قرار است هنگام عرضه با رقبایی مانند مرسدس‌مایباخ، مرسدس اس کلاس، بی‌ام و سری ۷ و پورشه پانامرا رقابت کند.

نیو ET9 در فضای نمایشگاهی
نمای داخلی از دید صندلی عقب نیو ET9

به‌علاوه، نیو می‌گوید که به‌لطف معماری الکتریکی پیشروِ ۹۰۰ ولتی، ET9 می‌تواند پس از تنها ۵ دقیقه شارژ، ۲۵۵ کیلومتر را طی کند. همچنین، کمتر‌شدن سیم‌کشی ولتاژ زیاد داخلی خودرو و کوچک‌ترشدن موتورها، کاهش وزن نهایی خودرو را به‌همراه داشته است.

طراحی فضای داخلی خودرو که نیو آن را «جت زمینی» می‌خواند، فضای کافی برای چهار نفر و یک میز تاشوِ ۳۶۰ درجه در کنسول میانی برای سرنشینان دارد. نیو ET9 را می‌توان از همین‌حالا با پرداخت حدود ۸۰۰٬۰۰۰ یوان ( ۱۱۲٬۰۰۰ دلار آمریکا) پیش‌خرید کرد؛ اما تحویل خودروها در اوایل ۲۰۲۵ صورت خواهد گرفت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات