کیا ناوگانی از ون‌های ماژولار دوست‌داشتنی را در CES 2024 رونمایی کرد

سه‌شنبه ۱۹ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۲
مطالعه 2 دقیقه
ون‌های ماژولار کیا در کنار یکدیگر
کیا پس از پنج سال دوری از CES، با معرفی تعداد زیادی ون ماژولار به این نمایشگاه برگشت.
تبلیغات

شرکت خودروسازی کیا پس از پنج سال دوری از نمایشگاه CES، طی کنفرانسی در لاس وگاس، از کانسپت چندین ون ماژولار الکتریکی رونمایی کرد. فرایند توسعه‌ی خودرو‌های یادشده هنوز در مراحل اولیه قرار دارد.

طبق بیانیه‌ی رسمی کیا، خودروساز کره‌ای قصد دارد ون‌های ماژولار خود را با نام PV و بر اساس پلتفرمی موسوم به Platform Beyond Vehicles توسعه بدهد. بخشی از ون‌های مورد بحث به منظور ارائه‌ی خدمات تجاری به‌کار گرفته خواهند شد.

چهار ون ماژولار سفید رنگ کیا
ون‌های ماژولار کیا در جاده
ون‌های ماژولار کیا در حال انتقال بار
نمای درونی ون‌های ماژولار کیا

یکی از ون‌های یادشده که PV5 نام دارد امکانات جالبی نظیر تعویض سقف، تعویض دو سوم بخش عقبی به منظور تبدیل شدن به کامیونت و قابلیت تبدیل شدن به تاکسی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. کیا اعلام کرد می‌خواهد برای ارائه‌ی تجربه‌ی رانندگی خودکار، روبو‌تاکسی PV5 را توسعه دهد.

کیا دو مدل بزرگ‌تر و کوچک‌تر PV7 و PV1 را نیز به‌منظور کار در کنار یکدیگر معرفی کرد. شرکت خودروسازی تحت مالکیت هیوندای اعلام کرد برای انتقال سریع‌تر بار بین PV7 و PV1، سیستم ریلی مخصوصی طراحی کرده است.

از تاریخ عرضه و قیمت خودرو های ماژولار کیا اطلاعات دقیقی در دسترس نیست، اما کره‌ای‌ها اعلام کردند به منظور تولید ۱۵۰٬۰۰۰ نمونه در سال ۲۰۲۵، در حال ساخت کارخانه‌ای اختصاصی هستند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات