یک میلیون خودرو تویوتا به‌دلیل مشکل ایربگ فراخوان شدند

پنج‌شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۰
مطالعه 1 دقیقه
خودرو تویوتا کمری مدل آبی روی یخ
تویوتا بیش از یک میلیون خودرو را در ایالات متحده به دلیل مشکلی در سنسور ایربگ‌ فراخوانی کرده است.
تبلیغات

تویوتا، غول خودروسازی ژاپنی، از یک فراخوانی بزرگ خبر داده است که بیش از یک میلیون خودرو فروخته‌شده در ایالات متحده را تحت تأثیر قرار می‌دهد. دلیل این فراخوان، نقصی احتمالی در کیسه‌ی هوای سرنشینان است که می‌تواند از باز شدن صحیح آن‌ها در تصادفات جلوگیری کند.

مدل‌های مختلفی از برند تویوتا و لکسوس که بین سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ ساخته شده‌اند از جمله‌ خودروهای فراخوان شده هستند؛ از بین آن‌ها می‌توان به مدل‌های پرطرفداری چون تویوتا کمری و RAV4 و هایلندر و لکسوس ES350 اشاره کرد.

در اطلاعیه‌ای که روز چهارشنبه در وب‌سایت تویوتا منتشر شد، این شرکت دلیل فراخوان اخیر را ایرادی احتمالی در ایربگ سرنشین جلویی اعلام کرد؛ به طور خاص، این خودروها دارای حسگر سیستم طبقه‌بندی سرنشین یا OCS-ای هستند که «ممکن است به درستی تولید نشده باشند [و در نتیجه] منجر به اتصال کوتاه شوند.»

تویوتا اطلاع‌رسانی به مالکان خودروهای دارای مشکل را از اواسط ماه فوریه‌ی سال پیش‌ روی میلادی (اواخر بهمن) آغاز خواهد کرد؛‌ سپس نمایندگی‌ها پس از بررسی حسگر‌ها، در صورت معیوب بودن آن‌ها را به رایگان تعویض می‌کنند.

مالکان همچنین می‌توانند با وارد کردن شماره‌شناسایی خودرو یا VIN در وبسایت تویوتا یا NHTSA، متوجه شوند آیا تویوتای آن‌ها تحت تأثیر قرار گرفته است یا خیر.

این فراخوان تنها خودرو‌های فروخته شده در ایالات متحده را شامل می‌شود. پاییز گذشته، تویوتا ۷۵۰ هزار خودروی شاسی‌بلند هایلندر را به دلیل موضوعی جداگانه فراخوان کرده بود.

در موردی دیگر، اوایل سال میلادی جاری ژاپنی‌ها اعتراف کردند که به دلیل نقصی امنیتی، اطلاعات خودروهای بیش از ۲ میلیون مشتری برای یک دهه از سال ۲۰۱۳، با خطر فاش شدن مواجه بوده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات