ایلان ماسک تاریخ عرضه سایبرتراک تسلا را اعلام کرد

پنج‌شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۰
مطالعه 1 دقیقه
سایبرتراک تسلا / Tesla Cybertruck نمای جلو در بیابان
تحویل خودرو مورد انتظار سایبرتراک تسلا از ۳۰ نوامبر در گیگافکتوری تگزاس آغاز می‌شود.
تبلیغات

تسلا با انتشار پستی در ایکس (توییتر سابق) سرانجام پس‌از مدت‌ها انتظار تاریخ تحویل خودرو سایبرتراک را اعلام کرد. این شرکت در گزارش درآمد سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۳ خود اعلام کرد اولین سری از پیکاپ برقی سایبرتراک از ۳۰ نوامبر (۹ آذر ۱۴۰۲) و در کارخانه‌ی گیگافکتوری مستقر در تگزاس آغاز خواهد شد. انتظار می‌رود این شرکت قیمت خودرو مذکور که سال ۲۰۱۹ روی ۳۹,۹۰۰ دلار تعیین‌شده بود را اعلام کند.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا انتظارات خود را برای عرضه‌ی سایبرتراک کاهش خواهد داد زیرا افزایش تولید این خودرو بسیار دشوار خواهد بود. ماسک می‌گوید تسلا سالانه ۲۵۰ هزار دستگاه از این خودرو تولید خواهد کرد اما این اتفاق پس‌از سال ۲۰۲۴ اجرایی خواهد شد. میلیاردر معروف همچنین تأیید کرد بیش‌از یک میلیون‌نفر برای خرید پیکاپ تسلا، پیش‌سفارش ثبت کرده‌اند.

طی چندماه اخیر، سایرتراک بارها در جاده‌ها رؤیت شده که همگی با برچسب RC برای آزمایش نمونه‌های اولیه نشانه‌گذاری شده‌ بودند. این شرکت قبلاً گفته بود در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۳ رویدادی برای تحویل خوردو مذکور برگزار خواهد کرد که البته چنین اتفاقی هرگز رخ نداد.

تسلا اوایل سال جاری اعلام کرد سایبرتراک در تابستان سال جاری به‌طور محدود تولید می‌شود. این شرکت همچنین وعده داد تولید انبوه خودرو مورد اشاره از سال ۲۰۲۴ آغاز شود.

سایبرتراک سال ۲۰۱۹ معرفی شد اما تولید آن به‌دلیل همه‌گیری کرونا چندین‌بار به‌تعویق افتاد. این شرکت در سال ۲۰۲۱ نیز به هدف پیش‌تولید خود دست نیافت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات