این نسخه ویژه از تسلا مدل Y صرفاً در چین عرضه می‌شود

دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۱
مطالعه 1 دقیقه
مدل انحصاری تسلا مدل Y برای چین
تسلا نسخه‌ی جدید خودروی Tesla Model Y را با عملکرد بهتر و طراحی بهبودیافته رونمایی کرد. این خودرو در انحصار بازار چین است.
تبلیغات

شعبه‌ی چین تسلا با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی در وی‌چت، نسخه‌ی جدید خودروی Tesla Model Y را منحصراً برای بازار چین رونمایی کرد. خودروی جدید تسلا طراحی بهبودیافته و عملکرد بهتر دارد. قیمت خودرو تسلا مدل Y جدید در مقایسه‌ با نسخه‌ی قبلی هیچ تغییری نکرده است.

این نخستین بار نیست که تسلا نسخه‌ی بهبودیافته‌ای از خودروهایش را با تمرکز بر بازار چین رونمایی می‌کند. خودروساز بزرگ آمریکایی ماه گذشته تسلا مدل ۳ را بازطراحی و در بازار چین و اروپا عرضه کرد. آن خودرو هنوز در آمریکا عرضه نشده است.

بر اساس آنچه تسلا می‌گوید، صفر تا ۱۰۰ مدل Y جدید ۵٫۹ ثانیه طول می‌کشد. به گفته‌ی تحلیلگران خودرو، شتاب‌گیری تسلا مدل Y جدید «کمی» بهتر از قبل شده است. این خودرو رینگ‌های جدیدی دارد و همچون نسخه‌ی جدید تسلا مدل ۳ از نوار نوری LED روی داشبورد استفاده می‌کند.

قیمت پایه‌ی تسلا مدل Y جدید ۲۶۳٬۹۰۰ یوان (حدوداً ۳۷٬۰۰۰ دلار) است. مدل ویژه‌ای از این خودرو که روی مسافت تمرکز دارد، با قیمت ۲۹۹٬۰۰ یوان (حدوداً ۴۲٬۰۰۰ دلار) و مدلی دیگر که روی سرعت تمرکز دارد، با قیمت ۳۴۹٬۰۰۰ یوان (حدوداً ۴۹٬۰۰۰ دلار) عرضه می‌شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

تبلیغات

نظرات

تبلیغات