بزرگ‌ترین رینگ فیبر کربن جهان توسط بنتلی ساخته شد

چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
خودروی شاسی‌بلند بنتلی بنتایگا ۲۰۲۲ تا اواخر سال جاری میلادی بزرگ‌ترین رینگ‌های فیبر کربنی تولیدی جهان را دریافت خواهد کرد که بسیار سبک‌وزن و دارای استحکامی بیشتر از رینگ‌های آلومینیومی هستند.
تبلیغات

رینگ‌های فیبر کربن در حال تبدیل شدن به یکی از مهم‌ترین امکانات اضافه در خودروهای اسپرت و به دلایل واضح، سبک و مستحکم هستند. به گزارش اتوبلاگ، این فناوری به خودروهای شاسی‌بلند وارد می‌شود؛ زیرا بنتلی بنتایگا به‌زودی آپشن رینگ‌های فیبر کربنی بافته‌شده و قالب‌دار را دریافت خواهد کرد.

بنتلی بنتایگا / Bentley Bentayga مجهز به رینگ فیبر کربنی

قطر رینگ‌های موجود ۲۲ اینچ است و بنتلی می‌گوید آن‌ها را به بزرگ‌ترین رینگ‌های تولیدشده با فیبر کربن تبدیل کرده است. همچنین می‌توانید مطمئن باشید که این رینگ‌ها برای یک شاسی‌بلند چند تنی با گذراندن تست و مقررات سخت‌گیرانه TÜV آلمان ایمن خواهند بود. گفته می‌شود این رینگ‌ها بسیار سبک‌وزن هستند؛ وزن هر رینگ حدود ۱۳ پوند (۵٫۹ کیلوگرم) کمتر از  رینگ آلومینیومی است. رینگ‌های فیبر کربنی نه‌تنها برای کاربرد ورزشی خوب است، بلکه شرط می‌بندیم که سواری زیبایی نیز ارائه بدهند.

بنتلی برخی دیگر از مزایای رینگ‌های فیبر کربنی را برجسته می‌کند و یکی از این مزایا، استحکام بیشتر است. مسئولان بنتلی می‌گویند رینگ‌های آلومینیومی می‌توانند زیر بار تا معادل یک درجه کمبر به ازای واحد نیرو خم شوند. ظاهراً کاهش انعطاف‌پذیری به کاهش ساییدگی لاستیک کمک می‌کند. صادقانه بگوییم، شک داریم راننده‌ی بنتایگا متوجه چنین تغییری در خودرو شود و حتی شک داریم بسیاری از علاقه‌مندان به خودرو متوجه این موضوع شده باشند؛ اما تجملات و تجهیزات لوکس کاملا مربوط به چیزی نیست که مشتریان واقعاً متوجه آن شوند.

واقعاً گمان می‌کنیم بیشتر افرادی که این رینگ‌ها را انتخاب می‌کنند، برای تجمل این کار را انجام می‌دهند؛ زیرا ظاهر رینگ فیبر کربنی را دوست دارند. همان‌طور که بنتلی اشاره کرده است، چنین رینگ‌هایی باید به‌خوبی با بسته‌های فیبر کربنی موجود برای فضای بیرونی خودرو مطابقت داشته باشند. این رینگ‌ها تا اواخر سال جاری برای بنتلی بنتایگا در دسترس خواهند بود؛ ولی قیمت آن‌ها اعلام نشده است.

رینگ فیبر کربنی / Carbon fiber wheel بنتلی بنتایگا / Bentley Bentayga
بنتلی بنتایگا / Bentley Bentayga مجهز به رینگ فیبر کربنی
نمای نزدیک رینگ فیبر کربنی / Carbon fiber wheel بنتلی بنتایگا / Bentley Bentayga
نمای سه چهارم رینگ فیبر کربنی / Carbon fiber wheel بنتلی بنتایگا / Bentley Bentayga
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات