سهم خودروی برقی از بازار ایالات متحده، کمتر از ۲ درصد است

چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
مطالعه 3 دقیقه
با وجود افزایش تمایل مصرف‌کنندگان آمریکایی به خرید خودروی برقی، سهم این نوع خودرو در بازار ایالات متحده طی سال ۲۰۲۰ به ۱٫۸ درصد رسید که بسیار ناچیز است.
تبلیغات

بر هیچ کسی پوشیده نیست که نروژ در زمینه‌ی انتخاب و استفاده از خودروی الکتریکی از آمریکا پیشی گرفته است؛ اما مؤسسه IHS Markit می‌گوید ثبت‌نام خودروی الکتریکی در سال گذشته به رکورد جدیدی در ایالات متحده رسید. به گزارش Carscoops، سهم خرید خودروی الکتریکی جدید در آمریکا فاصله‌ی زیادی با مدل‌های احتراقی دارد.

خودروهای الکتریکی راهی طولانی را باید طی کنند؛ زیرا سهم بی‌سابقه‌ی بازار آن‌ها مقدار ناچیز ۱٫۸ درصد بود. همان‌طور که گفته شد، به نظر می‌رسد وسایل نقلیه الکتریکی در حال رشد هستند؛ زیرا دسامبر سال ۲۰۲۰ با ۲٫۵ درصد، بیشترین سهم ماهانه برای ثبت‌ نام خودروی الکتریکی را به خود دید.

مؤسسه IHS Markit در این زمینه خاطرنشان کرد که خودروهای برقی با وجود بیماری همه‌گیر کووید ۱۹ و گسترش نفوذ ویروس کرونا در جهان که مانع فروش کلی خودرو شد، سهم خوبی از بازار به دست آوردند. این شرکت در ادامه از دیدگاه خرده‌فروشی گفت:

پیش‌بینی می‌شود این روند ادامه یابد؛ زیرا IHS Markit معتقد است وسایل نقلیه برقی در سال ۲۰۲۱ سهم ۳٫۵ درصدی از بازار خودرو از آن خود خواهند کرد. کارشناسان این مؤسسه پیش‌بینی می‌کنند که تعداد این خودروها در سال ۲۰۲۵ از ۱۰ درصد فراتر برود.

وفاداری مالکان به خودروهای برقی نیز در حال اوج گرفتن است. بیش از نیمی از خانوارهای دارای مدل برقی که برای خرید خودروی جدید به بازار مراجعه می‌کنند، باز هم انتخاب اولشان خودروی برقی است. تمایل به خرید خودروی برقی به‌طور در خور توجهی نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته است و نشان می‌دهد اکثر دارندگان از خودروهای الکتریکی خود راضی هستند و نمی‌خواهند بار دیگر به سوی وسایل نقلیه مجهز به پیشرانه‌های احتراق داخلی برگردند.

تام لیبی، مدیر بخش تجزیه و تحلیل صنعت خودرو در مؤسسه IHS Markit، در این زمینه گفت:

آمریکای میانه در استقبال از وسایل نقلیه الکتریکی کند عمل کرده است؛ اما خودروسازان در حال آماده شدن برای عرضه مدل‌های جدید برقی هستند و محبوبیت آن‌ها با سرعت خوبی افزایش می‌یابد. از جمله این مدل‌های برقی می‌توان به آئودی e-tron GT، کادیلاک لیریک، جی‌ام‌سی هامر برقی، پورشه تایکان کراس توریسمو و تمام مدل‌های جدید جگوار اشاره کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

تبلیغات

نظرات

تبلیغات