ام وی ام ایکس 33 جدید با چهره و تجهیزات متفاوت رونمایی شد

شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
مطالعه 3 دقیقه
شرکت مدیران خودرو، عرضه‌کننده‌ی محصولات چری چین در ایران، کراس‌اور ایکس 33 را با تغییرات ظاهری و فنی برای سال ۹۹ تولید خواهد کرد. این محصول، نسخه‌ای آپشنال محسوب می‌شود که در کنار مدل استاندارد، فروخته خواهد شد.
تبلیغات

براساس اطلاعات موجود در سایت‌های چینی، طراحی نمای روبروی مدل جدید ام وی ام ایکس 33 با نظر مهندسان چینی، حدود یک سال پیش انجام شده است. این محصول، حالا شباهت زیادی به ایکس 55 دارد.

مهم‌ترین تفاوت فنی ام وی ام X33 جدید با مدل اصلی، از نام‌گذاری این خودرو مشخص می‌شود. کد AT، نشانه‌ی جعبه‌دنده‌ی خودکار 5 سرعته، به جای جعبه‌دنده‌ی CVT در ایکس 33 جدید است. هرچند که مدل استاندارد، قابلیت تعویض دستی و شبیه‌سازی جعبه‌دنده‌ی 7 سرعته داشت؛ مدیران خودرو ادعا می‌کند نسخه‌ی فیس‌لیفت با جعبه‌دنده‌ی خودکار 5 سرعته عملکرد بهتری در شتاب‌گیری خواهد داشت؛ هرچند که تفاوتی در پیشرانه‌ها وجود ندارد. بعضی خبرگزاری‌ها، افزایش جزئی در قدرت و گشتاور این محصول را پیش‌بینی کرده‌اند.

  new mvm  x33

دومین تفاوت فنی مهم در مدل جدید، بهبود شرایط ایمنی و فناوری‌های مربوط به حفظ تعادل خودرو را فراهم می‌‌کند. حالا می‌توان X33 را همراه سامانه‌ی مدیریت تعادل الکترونیکی (ESP) خریداری کرد تا اطمینان راننده از عدم چرخش ناگهانی بدنه هنگام ترمزگیری‌های شدید، افزایش پیدا کند. همچنین، سیستم‌ حفظ خودرو در شیب (HHC و HAC) برای جلوگیری از حرکت ناخواسته خودرو به هنگام شروع حرکت سربالایی یا سرازیری، در ایکس 33 جدید وجود خواهد داشت. این محصول، قالبیت کنترل لغزش چرخ‌ها (TCS) نیز ارائه خواهد کرد.

در فضای داخلی مدل جدید، صندلی‌های چرم با رنگ قهوه‌ای روشن وجود دارد. این پوشش، در تودری‌ها نیز استفاده شده است. فرمان برقی با ظاهر جدید، جای‌گزین مدل قبلی خواهد شد؛ ضمن اینکه برای صندلی‌های جلو، گرم‌کن اختصاصی نیز نصب می‌شود.

تغییرات ظاهری ایکس 33 در نمای بیرونی، منحصر به سپر، جلو پنجره و رینگ‌های جدید ۱۷ اینچ است. مدل استاندارد، دارای مه‌شکن‌های دایره‌ای (لامپی) و روشنایی روز (Day light) در طرفین سپر جلو است؛ اما نسخه‌ی فیس ‌لیفت احتمالا با ترکیب این دو، رشته‌ای از ال‌ای‌دی‌ را جای‌گزین طرح قبلی خواهد کرد. در نمای پشت X33 جدید تفاوت خاصی نسبت به مدل استاندارد دیده نمی‌شود.

  new mvm  x33

براساس گمانه‌زنی‌ها، ام وی ام ایکس 33 در آینده‌ی نزدیک، هم‌زمان با دو مدل استاندارد همراه جعبه‌دنده CVT و نمونه‌ی جدید با آپشن‌های اضافی و جعبه‌دنده‌ی AT تولید خواهد شد. این خودروها، احتمالا اختلاف قیمت ۲۰ تا ۳۰ میلیون‌ تومان خواهند داشت.

 مشخصات فنی دقیق انواع خودرو ام‌وی‌ام در بازار کشورمان، مقایسه‌ی آن‌ها با محصولات برندهای دیگر، بحث و تبادل نظر پیرامون آن‌ها، پرسش و پاسخ کاربران و کارشناسان به همراه گالری تصاویر اتومبیل‌های این خودروساز را در بخش محصولات زومیت ببنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات