مدل برقی MG5 استیت امسال در بریتانیا عرضه می‌شود

پنج‌شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰
مطالعه 2 دقیقه
خودرو MG5 اولین مدل برقی کلاس خود در بازار بریتانیا خواهد بود و احتمالا امکانات و قیمتی مشابه کراس‌اور برقی ZS خواهد داشت.
تبلیغات

طبق اعلام نشریه‌های اروپایی، خودرو ام‌جی ۵ برقی قرار است بعد از بازگشایش نمایشگاه‌های خودرو در بریتانیا، فروشش آغاز شود و در سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۲۰ عرضه می‌شود. همچنین، خودرو کراس‌اور ام‌جی HS نیز با سامانه‌ی پلاگین‌هیبرید امسال روانه‌ی بازار می‌شود.

تاکنون، جزئیاتی از این مدل منتشر نشده است؛ اما درواقع ام‌جی ۵، نسخه‌ی جدید و ارتقا‌یافته‌ی خودرو برقی رووی Ei5 است که از سال ۲۰۱۸ در بازار چین عرضه می‌شود. شرکت رووی (Roewe) که همانند ام‌جی زیرمجموعه‌ی گروه چینی SAIC است، از بسته‌ی باتری ۵۲/۵ کیلووات‌ساعتی به‌همراه موتور الکتریکی با قدرت ۱۱۵ اسب‌‌بخار در Ei5 استفاده کرده است؛ درنتیجه، این خودرو برقی با هربار شارژ کامل می‌تواند ۴۲۰ کیلومتر مسافت را طی کند و حداکثر سرعت آن نیز ۱۵۰ کیلومتر‌بر‌ساعت است.

ام‌جی ۵ برقی/Roewe Ei5
ام‌جی ۵ برقی/Roewe Ei5
ام‌جی ۵ برقی/Roewe Ei5
ام‌جی ۵ برقی/Roewe Ei5

البته قدرت محرکه‌ی ام‌جی ۵ ممکن است از کراس‌اور برقی ZS با قدرت ۱۴۳ اسب‌بخار به‌عاریت گرفته شود. درحال‌حاضر، ام‌جی ZS برقی تنها مدل الکتریکی این خودروساز در بازار بریتانیا است. ناگفته نماند استاندارد‌های جدید اروپایی ممکن است مسافت کمتری برای باتری ام‌جی ۵ تخمین بزنند. طول، عرض، ارتفاع و فاصله‌ی محوری رووی Ei5 به‌ترتیب ۴/۵۴، ۱/۸۲، ۱/۵۴ و ۲/۶۷ متر است.

از نظر امکانات و کیفیت، انتظار می‌رود ام‌جی ۵ از همان تجهیزات موجود در کراس‌اور‌های HS و ZS استفاده کند. ناگفته نماند خودرو ام‌جی ۵ هنگام عرضه در بریتانیا، تنها مدل برقی کلاس خود در بازار خواهد بود. مدل پایه‌ی Ei5 در بازار چین با قیمت ۱۳۰ هزار و ۸۰۰ یوآن (۱۵ هزار یورو) عرضه می‌شود. بدیهی است ام‌جی ۵ در بریتانیا با قیمت گران‌تری ارائه خواهد شد و احتمالا قیمتش تفاوت زیادی با ام‌جی ZS برقی ۲۵ هزار و ۴۰۵ یورویی نداشته باشد.

ام‌جی ZS برقی
ام‌جی ZS برقی
ام‌جی ZS برقی
ام‌جی ZS برقی
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات