فولکس واگن گلف با تیونینگ ABT معرفی شد

دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰
مطالعه 2 دقیقه
شرکت تیونینگ ABT تیونینگ فنی برای فولکس واگن گلف GTI معرفی کرده است که می‌تواند قدرت پیشرانه‌ را با ۱۱۸ واحد افزایش به ۳۳۵ اسب‌بخار برساند.
تبلیغات

هفتمین نسل از فولکس واگن گلف GTI در سال ۲۰۱۳ رونمایی شد و تاکنون در بازار حضور دارد. این خودرو از پیشرانه‌ی ۲ لیتری ۴ سیلندر توربو با قدرت ۲۱۷ اسب‌بخار استفاده می‌کند. در نسخه‌ی Performance Package قدرت پیشرانه‌ی گلف به ۲۲۷ اسب‌بخار افزایش پیدا کرده است. طی این سال‌ها فولکس واگن سعی کرده تا با افزایش قدرت گلف GTI این هاچ بک اسپرت را همچنان به‌روز نگه دارد به طوری که نسخه‌ی تولید محدود از GTI را با نام کلاب اسپرت S معرفی کرد که ۳۰۶ اسب‌بخار قدرت دارد. این مدل حتی برای مدتی رکورددار سریع‌ترین خودروی محرک جلو در پیست نوربرگ‌رینگ بود.

VW Golf GTI by ABT

ABT که یکی از معروف‌ترین تیونرهای محصولات فولکس واگن است، از تیونینگ جدید برای گلف GTI رونمایی کرد. گلف GTI TCR در حالت استاندارد ۲۸۶ اسب‌بخار قدرت و ۳۸۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد ولی ABT توانسته با تنظیم ECU، قدرت پیشرانه را به ۳۳۵ اسب‌بخار و گشتاور آن را به ۴۳۰ نیوتن‌متر افزایش دهد. این افزایش قدرت سبب شده تا گلف ABT دارای سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتر بر ساعت در ۵.۴ ثانیه‌ باشد که در مقایسه با مدل استاندارد ۲ دهم ثانیه بهتر شده است.

VW Golf GTI by ABT

حداکثر سرعت فولکس واگن گلف GTI TCR مانند اکثر خودروهای آلمانی به‌صورت الکترونیکی روی ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است ولی به‌صورت سفارشی امکان افزایش حداکثر سرعت تا ۲۶۰ کیلومتر بر ساعت وجود دارد. ولی در مدل تیونینگ شده توسط ABT حداکثر سرعت خودرو به ۲۶۵ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. از امکانات دیگر این مدل می‌توان به سیستم تعلیق اسپرت با قابلیت تنظیم ارتفاع، فنرهای سفارشی و میل موجگیر اسپرت جدید اشاره کرد. رینگ‌های ۲۰ اینچی با رنگ سیاه براق، از تغییرات دیگر ABT برای گلف است.

VW Golf GTI by ABT
VW Golf GTI by ABT
VW Golf GTI by ABT
VW Golf GTI by ABT
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات