همکاری تنسنت و بی ام و در توسعه فناوری خودران

شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۶
مطالعه 2 دقیقه
بی‌ام‌و با همکاری تنسنت، مرکز رایانش جدیدی برای پردازش داده‌های خودروهای خودران در چین افتتاح کرد. هنوز سهم دو طرف از این پروژه‌ی مشترک مشخص نیست.
تبلیغات

بی‌ام‌و دیروز اعلام کرد که این شرکت مرکز رایانش جدیدی را در چین افتتاح می‌کند تا بتواند توانایی‌های خود را در زمینه فناوری خودرو خودران توسعه دهد. در این تلاش، بی‌ام‌و با تنسنت (Tencent) همکاری می‌کند. دو شرکت برای ایجاد یک مرکز رایانش قدرتمند با قابلیت پردازش تمام داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط خودروهای خودران موجود در سراسر چین به یکدیگر پیوسته‌اند. با این حال هنوز جزئیات مربوط به میزان سرمایه‌گذاری دو شرکت در پروژه مشخص نیست.

براساس گزارش رویترز، این مرکز در پایان سال جاری میلادی عملیاتی خواهد شد. هدف مرکز رایانش جدید بی‌ام‌و و تنسنت این است که پشتیبانی لازم برای پردازش تمام داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط خودروها در جاده‌های عمومی چین فراهم شود. بی‌ام‌و تنها خودروساز غیرچینی به شمار می‌رود که مجاز به آزمایش فناوری‌های خودران در جاده‌های عمومی این کشور شده است. مرکز مشترک بی‌ام‌و و تنسنت در شهر تیانجین از بخش شرقی چین ساخته خواهد شد.

یاخن گالر، مدیر واحد عملیات بی‌ام‌و در چین گفت:

رایانش ابری تنسنت، زیرساخت لازم جهت اطمینان از انتقال سریع و امن داده‌های بی‌ام‌و به مرکز را فراهم می‌کند.

مرکز رایانش جدید، دومین تأسیسات از این نوع به شمار می‌رود که طی سال‌های اخیر توسط بی‌ام‌و افتتاح شده است. اولین مرکز که سال ۲۰۱۶ در مونیخ راه‌اندازی شد، فعالیت خود را با هدف حل سناریوهای پیچیده برای نمونه‌های اولیه خودرو خودران آلمانی آغاز کرد. بی‌ام‌و همچنین ادعا می‌کند که نخستین خودروی خودران سطح ۳ را از سال ۲۰۲۱ در برخی کشورها از جمله چین عرضه خواهد کرد و به همین دلیل این مرکز پیشرفته را برای کمک به فناوری خودران نیاز خواهد داشت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات