موتورسیکلت برقی آرک وکتور قیمت‌گذاری شد

جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
مطالعه 3 دقیقه
آرک وکتور یک موتورسیکلت الکتریکی جدید از کشور انگلیس است که با قیمتی بیش از ۱۱۰ هزار دلار به فروش خواهد رسید.
تبلیغات

آرک وکتور (Arc Vector) در حال برنامه‌ریزی برای آغاز تولید اولین موتورسیکلت الکتریکی خود است. تولید این موتورسیکلت از سال آینده در کارخانه‌ی این شرکت در ولز جنوبی انجام خواهد شد. آرک وکتور فروش این مدل را از حالا شروع کرده است و می‌توان آن را به قیمت ۱۱۴ هزار دلار پیش خرید کرد.

Arc Vector

تنها به تعداد ۳۹۹ دستگاه از این موتوسیکلت الکتریکی تولید خواهد شد و در طی ۱۸ ماه تحویل مشتریان می‌شوند. درکنار تیراژ تولید این مدل که آن را تبدیل به موتورسیکلتی خاص و کمیاب می‌کند، سازنده، این محصول را پیشرفته‌ترین موتورسیکلت الکتریکی جهان می‌داند و همین موارد می‌توانند دلایل خوبی برای خرید این محصول باشند. در طراحی و ساخت این موتورسیکلت از شاسی مونوکوک فیبرکربنی، سیستم فرمان درون بدنه و چرخ‌های مسابقه‌ای استفاده شده است.

Arc Vector

هدف از ساخت این موتورسیکلت تولید یک محصول سریع و قدرتمند بود که در عین حال راندن آن آسان باشد و هم بتوان در پیست و هم در خیابان آن را مورد استفاده قرار داد. به‌گفته‌ی مدیر اجرایی شرکت سازنده مارک ترومن، سیستم کنترل این موتورسیکلت به‌گونه‌ای طراحی شده است که بتواند کنترل مناسبی را در سرعت‌های پایین فراهم کند. برای همین منظور از سیستم فرمان جدیدی که درون بدنه قرار دارد استفاده شده است. در این سیستم از یک فناوری برای جلوگیری از پایین رفتن دماغه‌ی موتورسیکلت استفاده شده است تا در هنگام ترمزگیری جلوی موتورسیکلت را کنترل کند. با استفاده از این سیستم در عین اینکه مزایای سیستم فرمان درون بدنه را در وکتور داریم اما عملکرد آن نیز عادی و مانند فرمان‌های دوشاخته‌ای است. مزیت چنین سیستمی در این است که می‌توان با سرعت نسبت به تغییر مسیر موتورسیکلت اقدام کرد و در سرعت‌های بالا نیز موتورسیکلت پایداری بالاتری خواهد داشت. چنین سیستم مزایای هر دو نوع سیستم فرمان را در خود دارد بدون اینکه هیچ نکته‌ی منفی داشته باشد.

Arc Vector

در بخش فنی وکتور از یک موتور الکتریکی ۳۹۹ ولتی استفاده شده است که می‌تواند ۱۳۳ اسب‌بخار قدرت و ۱۴۸ نیوتون‌متر گشتاور تولید کند. وزن وکتور ۲۲۰ کیلوگرم است که فقط کمی از موتورسیلکت‌های معمولی سنگین‌تر است.

Arc Vector

در خط مستقیم وکتور می‌تواند در عرض ۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند و حداکثر سرعت آن نیز به ۲۰۱ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. در رانندگی شهری وکتور می‌تواند با هر بار شارژ ۶۲۳ کیلومتر را طی کند درحالی‌که در اتوبان شعاع حرکتی آن به ۳۷۰ کیلومتر کاهش میابد. متوسط شعاع حرکتی وکتور نیز ۴۳۵ کیلومتر است.

Arc Vector
Arc Vector
Arc Vector
Arc Vector
Arc Vector
Arc Vector
Arc Vector
Arc Vector
Arc Vector
Arc Vector
Arc Vector
Arc Vector
Arc Vector
Arc Vector
Arc Vector
Arc Vector
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات