مرسدس بنز A250 با تیونینگ برابوس معرفی شد

شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۰
مطالعه 3 دقیقه
تیونر آلمانی برابوس در جدیدترین پروژه‌ی تیونینگ خود از نسخه‌ی ارتقایافته‌ی هاچ‌بک مرسدس بنز A250 رونمایی کرد.
تبلیغات

یکی از نخستین تیونرهایی که برای ارتقای نسل چهارم مرسدس بنز کلاس A تلاش می‌کند، شرکت برابوس (Brabus) است. مهندسان بااستعداد برابوس در شهر بوتروپ (Bottrop) آلمان تصمیم گرفتند روی یکی از بهترین نسخه‌های هاچ‌بک کامپکت، به استثنای AMG-A35 و مدل آینده‌ی A45 کار کنند. ما درباره‌ی مرسدس بنز A250 صحبت می‌کنیم که با سیستم محرک جلو استاندارد و تنظیمات 4Matic برای خریداران عرضه می‌شود.  

پیشرانه‌ی ۲ لیتری مجهز به توربوشارژر که توسط مرسدس ساخته شده است، با افزایش ۴۶ اسب‌بخاری و ۸۰ نیوتن‌متری همراه می‌شود؛ بنابراین این پیشرانه‌ی چهار سیلندر به ۲۶۷ اسب بخار قدرت و ۴۳۰ نیوتن‌متر گشتاور دست می‌یابد. با کمک کیت عملکردی PowerXtra B 25 S، مرسدس بنز کلاس A می‌تواند در زمان ۵.۹ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت برسد. همچنین بیشینه‌ی سرعت این هاچ‌بک با سیستم محدودکننده‌ی الکترونیکی به ۲۵۰ کیلومتربرساعت می‌رسد. 

برنامه تیونینگ برابوس A-Class W177 نسبت به ارتقای پیشرانه دارای اصلاحات بیشتری است و شاهد مجموعه‌ای از تغییرات بصردی نیز هستیم. از جمله این موارد می‌توان به رینگ‌های جدید ۲۰ اینچی و بال عقب سقفی اشاره کرد که تا اندازه‌ای مشابه مدل نصب‌شده در مرسدس AMG A35 است که به‌تازگی معرفی شد. 

همچنین در عقب از سیستم اگزوز فولاد ضدزنگ مجهز به فلپ‌های کنترل فعال استفاده می‌شود که به راننده اجازه می‌دهد صدای خروجی پیشرانه را طبق دلخواه تنظیم کند. نکته‌ی جالب توجه اینکه برابوس برای کسانی که ترجیح می‌دهند خروجی‌های اگزوز زیر سپر قرار بگیرند، آن‌ها را مانند مدل‌های A250 4Matic و A250 معمولی زیر سپر پنهان می‌کند. در کنار آن دیفیوزر عقب وجود دارد که حالت اسپرت مرسدس بنز A-Class را بهبود می‌بخشد. 

تقریباً همانند تمام پروژه‌های تیونینگ خودرو توسط برابوس، فضای داخل کابین نیز کاملاً با تغییر همراه است. تجهیزات داخلی با چرم و آلکانترا، همراه‌با صفحات فولاد ضدزنگ براق، پدال‌های آلومینیومی و حتی پادری مخمل از جمله سایر گزینه‌های برابوس برای فضای داخلی هاچ‌بک مرسدس بنز کلاس A هستند. 

به‌عنوان آخرین نکته، برابوس اشاره کرده است که هم‌اکنون روی ارتقای قدرت نسخه‌های دیزلی مرسدس بنز A-Class کار می‌کند. این شرکت هیچ‌ اشاره‌ای به قیمت مدل تیونینگ‌شده نکرده است. 

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات