کارلوس گوسن اتهامات مربوط به تخلف مالی را نپذیرفت

دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰
مطالعه 2 دقیقه
کارلوس گوسن که هفته‌ی گذشته به اتهام تخلف مالی از مقام ریاست هیئت مدیره‌ی نیسان برکنار شد، اتهامات مطرح‌شده را تکذیب کرد.
تبلیغات

کارلوس گوسن، رئیس سابق هیئت مدیره‌ی شرکت خودروسازی نیسان ژاپن اتهامات مربوط به سوءاستفاده‌ی مالی را رد کرد. گوسن که هفته گذشته توسط دادستانی ژاپن دستگیر شده بود، به خبرنگاران گفت که از گزارش نکردن دقیق درآمد و پاداش خود قصدی نداشته است؛ گوسن بدون ارائه جزئیات و مستندات بیش‌تر، ادعاهای مطرح‌شده علیه خود را تکذیب کرد. 

Carlos Ghosn / کارلوس گوسن نیسان رنو میتسوبیشی

گِرِگ کِلی، عضو آمریکایی هیئت مدیره‌ی نیسان که همراه با کارلوس گوسن دستگیر شد، در دفاع از گوسن گفت:

این موضوع با مقامات مورد بحث قرار گرفت و موارد مبهم آن به‌خوبی برطرف شد.

دادستان ژاپن می‌گوید که گوسن و کلی تقریباً نیمی از پاداش ۸۸ میلیون دلاری خود در نیسان را طی سال‌های ۲۰۱۰ تاکنون به دستگاه‌های قانونی دولتی اعلام نکرده‌اند. این شرکت همچنین گوسن را به برخی تخلفات مالی دیگر از جمله خرید مسکن در لبنان و برزیل متهم می‌کند. 

گوسن و کلی هفته گذشته توسط نیسان از سمَت خود در هیئت مدیره‌ برکنار شدند. اتحاد رنو-نیسان هم گوسن را از مقام ریاست هیئت مدیره عزل کرد و یکی از مدیران اجرایی خود به نام تیری بولور را به‌عنوان مدیر موقت منصوب کرد. تیری بولور تا انتخاب رئیس جدید از اختیارات گوسن برخوردار خواهد بود. 

Nissan Renault Carlos Ghosn / کارلوس گوسن نیسان رنو میتسوبیشی

نیسان قصد دارد طی یک یا دو ماه آینده رئیس جدیدی برای هیئت مدیره‌ی خود معرفی کند؛ جلسه‌ی آینده این هیئت پیش از پایان سال جاری میلادی برگزار خواهد شد و نیسان امیدوار است که تا آن موقع، رئیس جدیدی انتخاب کند. هنوز شرکت‌های رنو (به تنهایی) و میتسوبیشی که کارلوس گوسن ریاست هیئت مدیره‌ی آن‌ها را بر عهده داشت، تصمیمی برای برکناری یا جانشینی او نگرفته‌اند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات