قیمت پژو 206 تیپ 2 افزایش یافت

یک‌شنبه ۴ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳
مطالعه 2 دقیقه
ایران خودرو دعوتنامه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ را برای مشتریان فرستاده است که طبق آن، قیمت رسمی این هاچ‌بک اقتصادی ۵۷ میلیون تومان اعلام شد.
تبلیغات

گروه صنعتی ایران خودرو به‌تازگی قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ را افزایش داده است و مشتریان از این پس باید این خودرو را با قیمت جدید کارخانه خریداری کنند. طبق جدیدترین دعوتنامه صادرشده ایران خودرو، قیمت هاچ‌بک پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به‌صورت رسمی ۵۷ میلیون تومان اعلام شده است و مشتریان باید بر مبنای این مبلغ تکمیل وجه خود را انجام دهند. پیش از این قیمت این خودرو ۳۶ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان بود؛ بنابراین افزایش قیمت بیش از ۲۰ میلیون تومانی برای پژو ۲۰۶ تیپ ۲ اتفاق افتاده است. انتشار دعوتنامه جدید ایران خودرو برای پژو ۲۰۶ و نحوه‌ی پاسخگویی برخی نمایندگی‌ها، حاشیه‌های زیادی ایجاد کرد.

Peugeot 206

مدتی قبل بر خلاف تصور عموم، ایران خودرو قیمت پژو ۲۰۷i صندوقدار اتوماتیک را بیش از ۱۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و به‌نظر می‌رسد که موج افزایش قیمت‌ها به خودروهای ارزان‌تر این شرکت هم رسیده است. با اعلام قیمت ۵۷ میلیون تومانی برای پژو ۲۰۶ تیپ ۲، مشخص می‌شود که در آینده‌ی نزدیک قیمت کارخانه‌ای پژو ۲۰۶ تیپ ۵ هم بیش از ۶۵ میلیون تومان خواهد بود. همچنین پژو ۲۰۷i دنده‌ای و اتوماتیک و پژو ۲۰۶ صندوقدار نیز به همین میزان در هفته‌های آینده افزایش قیمت را تجربه می‌کنند.

با توجه به میزان افزایش قیمت و قیمت قبلی ایران خودرو برای پژو ۲۰۶ تیپ ۲، به این نکته پی می‌بریم که افزایش قیمت بیش از ۵۷ درصد برای آن اعمال شده است. البته احتمال می‌رود که این ضریب برای قیمت کارخانه سایر محصولات ایران خودرو هم اعمال شود.

ایران خودرو

هم‌اکنون ایران خودرو واکنش صریحی نسبت به این اطلاعیه نشان نداده است و برخی از نمایندگی‌های فروش و کارشناس‌ها احتمال می‌دهند که به‌زودی این افزایش قیمت مانند پیش‌فروش هایما، آریسان و سایر محصولات لغو شود. اما بدیهی به‌نظر می‌رسد که طبق گفته‌ی پیشین مدافعان افزایش قیمت ۶۰ درصدی خودرو، احتمالاً‌ ایران خودرو هم مبنای قیمت‌های جدید خود را در این محدوده تعیین کرده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات