قیمت هیوندای ولوستر N مدل ۲۰۱۹ اعلام شد

پنج‌شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
قیمت نهایی نسخه‌ی N هاچ‌بک هیوندای ولوستر با قدرت ۲۷۵ اسب بخار، کمتر از ۳۰ هزار دلار است.
تبلیغات

اولین حضور واقعی هیوندای در کلاس هاچ‌بک‌های جذاب ایالات‌متحده با قیمتی رقابتی همراه خواهد بود؛ به‌گفته‌ی مقامات این شرکت، قیمت پایه ولوستر N از ۲۶ هزار و ۹۰۰ دلار آغاز می‌شود و سفارش پکیج N Performance هم ۲ هزار ۱۰۰ دلار به آن اضافه می‌کند. هزینه‌ی حمل خودرو تا مقصد نیز ۸۸۵ دلار دیگر به قیمت آن می‌افزاید و بنابراین قیمت ولوستر N با پکیج N پرفرمنس نهایتاً به ۲۹ هزار و ۸۸۵ دلار می‌رسد. با چنین قیمتی، ولوستر N یکی از وسوسه‌کننده‌ترین گزینه‌ها در بین هاچ‌بک‌های اسپرت خواهد بود.

Hyundai Veloster N

در زیر کاپوت این مدل، پیشرانه‌ی ۲ لیتری ۴ سیلندر توربوشارژ قرار دارد که در حالت عادی ۲۵۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند اما در صورت سفارش پکیج N پرفرمنس، این قدرت به ۲۷۵ اسب بخار افزایش پیدا می‌کند. برای انتقال نیروی پیشرانه به چرخ‌های جلو اما، تنها جعبه‌دنده ۶ سرعته‌ی دستی در نظر گرفته شده است. برای این هاچ‌بک اسپرت کره‌ای، دیسک‌های ترمز ۱۳ اینچی در جلو و ۱۱.۸ اینچی در عقب، رینگ‌های آلیاژی ۱۸ اینچی با لاستیک‌های میشلن پایلوت سوپر اسپرت و کنترل الکترونیکی سیستم تعلیق هم در نظر گرفته شده است تا توانایی‌های آن نسبت به نسخه‌های معمولی ارتقاء پیدا کند.

در صورت سفارش پکیج پرفرمنس، سیستم اگزوز متغیر، ترمزهای بزرگ‌تر، رینگ‌های ۱۹ اینچی و لاستیک‌های پیرلی P Zero به خودرو اضافه می‌شوند. این پکیج همچنین دیفرانسیل لغزش محدود با کنترل الکترونیکی را نیز به همراه دارد که به این هاچ‌بک دیفرانسیل جلو در پیچ‌ها توانایی‌های شگفت‌انگیزی می‌بخشد. کابین ولوستر N نیز با صندلی‌های اسپرت، غربیلک فرمان سفارشی، نمایشگر هشت اینچی سیستم اطلاعاتی سرگرمی و سیستم صوتی با هشت بلندگو و یک ساب‌ووفر ارتقاء پیدا کرده است.

Hyundai Veloster N

ولوستر N در بازار با رقبای شناخته‌شده و سرسختی مواجه است اما به‌لطف قدرت بالا و قیمت مناسب، می‌تواند در برابر آن‌ها حرفی برای گفتن داشته باشد. مثلاً هوندا سیویک Si با اینکه قیمت کمتری دارد اما قدرت آن نیز بسیار پایین‌تر از ولوستر N است. در همین حال، سیویک تایپ R بیش از ۳۰۰ اسب بخار قدرت دارد با قیمت ۳۶ هزار و ۵۹۵ دلاری، چند هزار دلار از رقیب کره‌ای گران‌تر است.

Hyundai Veloster N

فولکس‌واگن گلف GTI هم با قیمت ۲۷ هزار و ۳۱۰ دلار یکی دیگر از رقبای ولوستر است اما هاچ‌بک هیوندای حتی بدون پکیج پرفرمنس، ۳۰ اسب بخار قدرت بیشتری از گلف GTI دارد؛ بنابراین شاید بهترین رقیب برای ولوستر N، فورد فوکوس ST باشد که با ۲۵۲ اسب بخار قدرت، کمی از نسخه‌ی استاندارد ولوستر N ارزان‌تر است. این هاچ‌بک اسپرت کره‌ای از آذرماه به نمایندگی‌های فروش هیوندای در کشورهای مختلف، وارد می‌شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات